Marki Kamis, Prymat, Fairy, Makro i Sokołów najczęściej wykorzystują product placment do reklamy

Autor: press.pl 8 kwietnia 2014 11:04

Łączna wartość lokowania produktu ("product placement") w 2013 roku wyniosła 852,9 mln zł. W badaniu uwzględniono programy informacyjne, rozrywkowe, telewizje śniadaniowe oraz seriale wyemitowane w stacjach TVP1, TVP2, POLSAT oraz TVN - czytamy w press.pl

Łączna wartość lokowania produktu (product placement) w ub.r. w czterech głównych kanałach telewizyjnych to 852,9 mln zł - obliczył Pentagon Research. Głównie poprzez product placement reklamowane były marki z sektora żywności: przyprawy i napoje - 298,2 mln zł, kultury i rozrywki - 151 mln zł oraz samochody osobowe - 79 mln zł. Spośród marek z tego sposobu eksponowania najczęściej korzystały - Kamis, Prymat, "Fakt", Plus, Fairy, Solidarność, Makro, Mercedes, Samsung, Sokołów.

Jeżeli chodzi o sposób ekspozycji product placement, to najczęściej produkt występował jako element scenografii (48 proc.) lub był prezentowany przez aktora (42 proc.). W badaniu (raport zamieściliśmy na Press.pl) uwzględniono: programy informacyjne, rozrywkowe, telewizje śniadaniowe oraz seriale wyemitowane w stacjach (TVP 1, TVP 2, TVN, Polsat). Monitorowano wszystkie ekspozycje produktów i marek widoczne na wizji co najmniej przez jedną sekundę, zarówno oznaczone, jak i nieoznaczone informacją o lokowaniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,49

  • Śr

    3,41

  • Min

    2,51

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8711

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane