PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Marki Łowicz, Krakus i Kotlin zmienią właściciela

Autor: www.dlahandlu.pl 19 grudnia 2014 12:07

Marki Łowicz, Krakus i Kotlin zmienią właściciela

18 grudnia b.r. Grupa Maspex Wadowice podpisała wstępną umowę z IK Investment Partners na zakup wybranych aktywów firmy Agros Nova - dwóch zakładów produkcyjnych w Łowiczu i Wąsoszu oraz między innymi takich marek, jak: Łowicz, Krakus, Kotlin, Włocławek, Fruktus, Tarczyn, DrWitt. Warunkiem wejścia w życie tej umowy jest uzyskanie zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Będzie to 17 akwizycja Grupy Maspex Wadowice w tym 8 na rynku polskim i największa w jej historii. W efekcie przejęcia powstanie Grupa spożywcza o obrotach ponad 4 miliardów zł. Silna pozycja rynkowa to gwarancja dalszego rozwoju i zdecydowanie większych perspektyw dla obu spółek. Na bazie firmy Agros Nova Maspex planuje zbudować kolejny mocny obszar działalności w oparciu o pracowników firmy Agros Nova oraz zakupione zaplecze produkcyjne.

W efekcie przejęcia powstanie największa grupa spożywcza o obrotach ponad 4 miliardów zł., lider w wielu segmentach rynku spożywczego z bardzo silnymi, rozpoznawalnymi markami. Zwiększenie skali biznesu da lepszą pozycję oraz możliwość osiągnięcia synergii kosztowej i operacyjnej, co będzie korzystne dla obu spółek. Szeroka oferta, jak również liderska obecność w wielu wartościowych kategoriach to kolejne atrybuty planowanej transakcji.

Krzysztof Pawiński, prezes zarządu Grupy Maspex Wadowice: - Od wielu lat pracowaliśmy nad realizacją przejęcia, które w sposób jakościowy zwiększyłoby skalę naszego biznesu. Grupa Agros Nova to bezdyskusyjnie jedna z najsilniejszych firm spożywczych w tym kraju, która wniesie olbrzymi dorobek do naszej spółki. Nasza oferta obejmuje wizję wspólnego działania z zapewnieniem dalszego rozwoju tej spółki, jak również jej pracowników.

Marek Sypek, prezes zarządu Grupy Agros-Nova:  - W ciągu najbliższych miesięcy będziemy poszukiwać możliwości akwizycji podmiotów na polskim rynku w celu dołączenia ich do Agros-Nova Soki lub też możliwości sprzedaży spółki do inwestora branżowego w celu zapewnienia dalszego rozwoju markom Fortuna, Pysio i Garden oraz zapewnienia kontynuacji zatrudnienia pozostałym w Grupie pracownikom. Po blisko 5-letniej obecności funduszu IK Investment Partners, jako właściciela Agros-Nova, przeprowadzeniu pełnej restrukturyzacji oraz relaunchu strategicznych marek, sprzedaż do inwestora branżowego, jakim jest Maspex, to w pełni naturalny krok.

 • MCB.Regały 2014-12-23 09:28:13

  Szukasz regałów do:

  - biura,

  - sklepu,

  - magazynu,

  - biblioteki,

  - archiwum,

  - muzeum,  Wystarczy zapoznać się z ofertą na www mcb pl  lub zadzwonić 22 668 84 50  To nic nie kosztuje, a nasi pracownicy doradzą jak odpowiednio wykorzystać Państwa przestrzeń w biurze, magazynie, sklepie.  ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane