Mars przyznaje, że jego produkty powinny być spożywane tylko okazjonalnie

Autor: pr 15 kwietnia 2016 14:50

Mars Dania Gotowe, właściciel takich marek jak Uncle Ben's czy Dolmio, opublikował 5-letnią strategię dla zdrowia i dobrej kondycji na najbliższe lata. W jej ramach firma chce pomóc konsumentom na całym świecie, w tym w Polsce i chce zachęcać do podejmowania zdrowszych wyborów żywieniowych oraz do wspólnego gotowania i spożywania posiłków. W ramach tego planu firma podała, że niektóre z jej produktów nie powinny być spożywane częściej niż raz w tygodniu, ponieważ zawierają zbyt dużo soli, cukru i tłuszczu.

Dzięki strategii dla zdrowia i dobrej kondycji, Mars Dania Gotowe pomoże konsumentom rozróżnić posiłki do "codziennego" i "okazjonalnego" spożycia. Jak tłumaczy firma, dla zachowania tradycyjnego charakteru przepisu, część produktów z portfolio Mars Dania Gotowe może zawierać większy dodatek soli, cukru lub tłuszczu, co pomaga w zachowaniu oryginalnego smaku, jednak takie produkty są przeznaczone do okazjonalnego spożycia.

Mars Dania Gotowe będzie zapewniał wskazówki na opakowaniach, tak by konsumenci nie musieli wczytywać się w skład podany na etykiecie. Informacja o tym, jak często konkretny posiłek może być spożywany w ramach zrównoważonej diety, będzie również dostępna na stronie internetowej. Globalna strona Mars Dania Gotowe będzie aktualizowana w ciągu najbliższych kilku miesięcy o wykaz produktów nadających się do okazjonalnego spożycia mniej więcej w tygodniu, oraz o listę produktów mogących zagościć w codziennym menu. Będą na tej liście produkty, w których w ciągu najbliższych pięciu lat zostanie obniżona zawartość soli, cukru i tłuszczu, by spełnić te wymagania.

Ponadto, Mars Dania Gotowe zapewnił, że poprawi skład odżywczy produktów, nie tylko przez ograniczenie zawartości cukru i sodu, ale też przez dodatek warzyw i produktów pełnoziarnistych w całym swoim globalnym portfolio produktów.

Mars Dania Gotowe zmniejszy zawartość sodu średnio o 20 procent do roku 2021 i zmniejszy dodatek cukru w wybranych sosach i lekkich posiłkach do roku 2018. Dodatkowo, Mars Dania Gotowe będzie rozszerzać zawartość pełnego ziarna tak, żeby połowa wszystkich produktów z ryżem zawierała produkt pełnoziarnisty i/lub rośliny strączkowe. Mars Dania Gotowe zapewnia, że również wszystkie posiłki w słoikach na bazie pomidorów zawierać będą minimum jedną porcję warzyw.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane