Maspex chce przejąć spółkę Sequoia

Autor: www.dlahandlu.pl 25 lutego 2017 09:20

Maspex - właściciel m.in. takich marek, jak Tymbark, Kubuś, Łowicz, Krakus, Kotlin i Lubella - złożył wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o zgodę na zawarcie transakcji zakupu pozostałych udziałów w farmaceutycznej spółce SEQUOIA.

Po finalizacji transakcji do Maspeksu będzie należało 100% udziałów tej firmy. Będzie to 19 przejęcie Maspeksu w tym 9 na rynku polskim. Wadowicka spółka na rynku suplementów diety obecna jest od 14 lat z marką Plusssz. Sequoia specjalizuje się w sprzedaży produktów farmaceutycznych dla najbardziej wrażliwych grup konsumentów - niemowląt i dzieci oraz dla kobiet w ciąży. Najpopularniejszymi markami są OMEGAMED, SAMBUCOL, ENTITIS i ACTIFEROL.

Krzysztof Pawiński, prezes Maspex komentuje: "Po finalizacji transakcji Sequoia stanie się częścią Grupy i będzie mogła w pełni korzystać z naszych zasobów. Wspólne działanie, a co za tym idzie wykorzystanie synergii w obszarach takich, jak sprzedaż, marketing itd. z pewnością wpłynie na poprawę wyników i umocni pozycję spółki Sequoia na rynku. Segment suplementów diety to segment perspektywiczny, duża przestrzeń dla innowacyjnych pomysłów, a większość funkcji przez te produkty oferowanych, w przyszłości będzie musiała zawierać również żywność. Rynek farmaceutyczny jest perspektywiczny i w następnych latach powinien nadal się rozwijać. Prognozowany wzrost tego segmentu w najbliższych latach to około 4% rocznie. W Polsce wskaźnik wydatków na lekarstwa per capita wynosi ok. 114 Euro, podczas, gdy średnia w Europie waha się w granicach około 220 Euro na osobę"

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • HYDROSIL 2017-10-26 23:11:19

  HYDROSIL Flamozil żel hydrokoloidowy na rany 75g był bardzo dobrym skutecznym środkiem ( cena od około 17 zł bez opakowania kartonowego do około 47 zł w opakowaniu kartonowym oczywiście 75g ) -- nie ma w sprzedaży od pół roku ...

 • ha 2017-10-21 20:35:47

  produkowali Hydrosil, dlaczego teraz go nie ma w aptekach????? wspaniały na odleżyny, gdzie on jest pytam????

 • Krzyś 2017-02-25 11:35:21

  Słyszałem ze właściciele Maspexu nie płacą podatków w Polsce tylko w rajdach podatkowych!

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,89

 • Śr

  3,37

 • Min

  1,95

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8744

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane