Maspex walczy o naprawę wizerunku. Współpracuje z Muzeum Powstania Warszawskiego

Autor: dlahandlu.pl 5 marca 2018 10:18

Maspex walczy o naprawę wizerunku. Współpracuje z Muzeum Powstania Warszawskiego fot. materiały prasowe Maspex

Parasol Historii. Wspomnienie’44 – pod tym hasłem firma Maspex we współpracy
z Muzeum Powstania Warszawskiego będzie prowadzić w tym roku projekt edukacyjny. Umowa między stronami została podpisana w lutym b.r.

Maspex będzie kontynuować także dodatkowe działania na rzecz Powstańców Warszawskich, takich jak dalsza pomoc finansowa w ramach akcji „Pomoc dla Powstańców”, wsparcie działalności  specjalistycznej Przychodni Fundacji na rzecz Żołnierzy Armii Krajowej im. gen. brygady Leopolda Okulickiego ps. „Niedźwiadek” oraz projektu Tablice Pamięci, jak również udział w akcji pod hasłem „Paczka dla Bohatera”.

Przypomnijmy, że w 2017 r. należąca do Maspeksu marka napojów energetycznych Tiger  w rocznicę wybuchu powstania warszawskiego zamieściła na Instagramie grafikę z obraźliwym gestem i napisem "1 sierpnia. Dzień Pamięci. Chrzanić to, co było. Ważne, to co będzie". Obsługująca markę Tiger agencja J. Walter Thomson zwolniła dwie osoby, a Maspex przeznaczył dla żyjących powstańców pół mln zł. Post wywołał oburzenie w mediach społecznościowych. Pojawiły się wezwania do bojkotu firmy i producenta. 9 sierpnia br. Tiger usunął grafikę i przeprosił za nią. 

Na tym jednak się nie skończyło, wkrótce potem Grupa Lotos podała, że podjęła decyzję o wycofaniu ze sprzedaży napojów Tiger Energy Drink, a Polskie Radio zadeklarowało, że nie będzie już na swoje potrzeby kupować produktów firmy Maspex Wadowice. W sondażu przeprowadzonym w sierpniu prawie jedna czwarta respondentów planowała bojkotować wszystkie produkty firmy, natomiast prawie połowa nie zamierzała tego robić.

W październiku Komisja Etyki Reklamy podzieliła stanowiska skarżących uznając, że reklama Tigera w social mediach naruszyła normy Kodeksu Etyki Reklamy. Wskazała, że użyta w reklamie obraźliwa grafika, wyśmiewająca Powstańców i 73. rocznicę Powstania Warszawskiego jest przekroczeniem granicy dobrych obyczajów i naruszeniem wartości historycznych, jakim było Powstanie Warszawskie.

Program Parasol Historii, który powstał z inicjatywy firmy Maspex z myślą o wsparciu społecznej świadomości historycznej oraz współpracy z organizacjami działającymi na rzecz upamiętnienia polskich Bohaterów, wpisuje się w działania mające na celu odzyskanie dobrego wizerunku firmy. Pierwsza edycja projektu funkcjonuje w ramach idei Wspomnienie’44 – jako wyraz pamięci o Powstaniu Warszawskim. Zaplanowane działania będą kontynuowane także w 2019 roku, kiedy będziemy obchodzić 75. rocznicę wybuchu Powstania.

 • jestem z Mazur 2018-03-05 16:46:37

  dobrze, że się w to zaangażowali. wiadomo, że będą hejty, bo taki już z nas naród, ale to przecież nie o to chodzi, chodzi o to, że coś robią, działają. oby tylko ludzie docenili gest Maspexu.

 • alba 2018-03-05 11:53:27

  Fajnie, oby tak dalej działali, mogą zrobić wiele dobrego.

 • Jakub Marciniak 2018-03-05 11:48:00

  Dobry pomysł z kampanią edukacyjną. Wiadomo, doraźna pomoc powstańcom też jest potrzebna, ale ważne jest też edukowanie społeczeństwa w tym temacie. Dobry pomysł mieliście Maspex, fajnie, że się staracie :)

ZOBACZ WSZYSTKIE (6)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,10

 • Śr

  2,97

 • Min

  2,26

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8820

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane