PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Maspex zmienia strategię komunikacji - "nie" dla agresji i polityki

Autor: wirtualnemedia.pl 4 października 2017 11:42

Maspex zmienia strategię komunikacji - "nie" dla agresji i polityki fot. materiały prasowe

Grupa Maspex Wadowice po aferze, jaka wybuchła w sierpniu br. z grafikami promującymi napój energetyczny Tiger na Instagramie, wprowadziła standardy komunikacji marketingowej. Mają ich przestrzegać zarówno pracownicy firmy, jak i współpracujące z nią agencje reklamowe - informują Wirtualnemedia.pl.

"Jak pokazało nasze doświadczenie, same zapisy umowne niedostatecznie zabezpieczają nas przed powstaniem sytuacji, jaka miała miejsce w niniejszej sprawie. Z tych też względów, aby nadać jeszcze większą rangę obowiązującym i oczekiwanym w Grupie Maspex standardom w zakresie działań marketingowych (w tym treści komunikacji marketingowej), postanowiliśmy ująć te standardy w jednym dokumencie w formie deklaracji dla naszych pracowników, współpracowników oraz agencji reklamowych” - przytaczają oświadczenie Maspeksu Wirtualnemedia.pl.

Czytaj także: Ekspert o sprawie Tigera: Pamięć konsumentów jest krótka

Wprowadzone przez Maspex standardy komunikacji marketingowej mają być deklaracją pracowników, współpracowników, wszystkich podmiotów oraz ich pracowników tworzących treści marketingowe, które są udostępniane w jakikolwiek sposób we wszelkich formach komunikacji na rzecz każdej marki produkowanej przez firmę. Dokument zobowiązuje ich wszystkich m.in. do nie wykonywania jakichkolwiek działań, które negatywnie wpłynęłyby na wizerunek firmy lub jej marek oraz do szacunku do każdego niezależnie od jego wieku, płci, rasy, wykształcenia, pochodzenia, narodowości, orientacji seksualnej, przekonań religijnych lub politycznych. Zakazuje treści, które obrażają uczucia religijne, propagują ideologię nazizmu, komunizmu lub apartheidu, bądź kwestionują prawdę historyczną. Standardy te obligują również do tego, by komunikacja marketingowa nie nawoływała do agresji ani też nie zawierała elementów, które mogą zostać uznane za promowanie, zachęcanie lub instruowanie dla działań przestępczych lub w jakikolwiek sposób nawiązywała do polityki.

Czytaj więcej na: www.wirtualnemedia.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • bartolini 2017-10-11 08:26:19

  proponuję nową nazwę "ślepy kotek"

 • ech 2017-10-07 08:51:23

  bojkot mimo wszystko trwa ale oczywiście nie podadzą wyników sprzedazy

 • 69857 2017-10-05 18:22:14

  miał być szturmowy Black Water a wyszła z tego Sina Dupa

ZOBACZ WSZYSTKIE (5)

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8423

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 648989

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane