MasterCard obniży interchange największym sieciom handlowym za promowanie płatności kartami

Autor: dlahandlu.pl 8 maja 2014 12:55

Od 1 lipca, w zamian za aktywne promowanie płatności bezgotówkowych, największe sieci handlowe (3 mld zł rocznego obrotu oraz transakcyjność kartami z logo MasterCard i Maestro na poziomie 22,5 proc.) będą mogły korzystać z preferencyjnej stawki opłaty interchange (0,3 proc). Sieci dotychczas nieposiadające terminali skorzystają z przywilejów programu podczas specjalnego okresu przejściowego. Maksymalna wyznaczona przez ustawę stawka interchange będzie wynosić od 1 lipca 0,5 proc.

MasterCard przygotował również nowe warunki dla tych sieci handlowych, które dotychczas nie akceptowały płatności kartami. Będą mogły one skorzystać z niższej stawki interchange, podczas specjalnego okresu przejściowego. - Okres przejściowy dla akceptantów, którzy do tej pory nie oferowali możliwości płacenia kartą, będzie wynosił 2 lata. W tym czasie będą mogli oni korzystać z naszego program - mówi Michał Skowronek. - Zakładamy, że w pierwszym roku transakcyjność kartami MasterCard i Maestro osiągnie w tych sieciach poziom 10 proc., w drugim 15 proc., a w trzecim - docelowe 22,5 proc. - dodaje.

Firma przygotowała też program skierowany do tych punktów handlowo-usługowych, w których nie można obecnie płacić kartą, a które mają potencjał na obroty kartowe. W ramach tej inicjatywy, MasterCard dofinansuje zakup mobilnych POS-ów, jeśli będą one spełniały funkcje zbliżeniowe.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Hugonx 2014-05-08 21:22:42

  Paysquare już dziś proponuje 0,8% od lipca oczywiście.  Zapraszamy umiejących liczyć  Pay-square.pl

 • IDBlock 2014-05-08 18:25:57

  Dobra wiadomość! Płatności zbliżeniowe są coraz bardziej powszechne i praktycznie każdy ma już do nich dostęp! Należy jednak bardzo uważać przy tego typu płatnościach.

 • Jacek 2014-05-08 14:30:23

  Czyli jak duży to ma taniej? Według mnie nosi to znamiona zmowy cenowej i powinien się tym zająć UOKiK. Generalnie zmowa dwóch dużych podmiotów w ceku eliminacji mniejszych jest zakazana, tym niemniej prawnicy obu stron zadbali aby się obronić. Schodzenie po kolejnych stopniach drabiny nie jest zakazane, ale do piekła się nie wchodzi. W mojej działalności prowizje od transakcji kartami płatniczymi stanowią największy koszt funkcjonowania.

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane