MasterCard prowadzi w Europie 60 projektów wdrożeniowych usługi MDES

Autor: pr, dlahandlu.pl 6 kwietnia 2016 10:23

MasterCard prognozuje, że do 2020 r. 38% płatności realizowanych w Europie będą stanowić transakcje cyfrowe. Ta zmiana zachowań konsumentów zachodzi
m.in. dzięki usłudze MasterCard Digital Enablement Service (MDES), która umożliwia wykonywanie płatności przez dowolne urządzenie, w oparciu o metodę tzw. tokenizacji.

- MDES to oparte o standardy rynkowe rozwiązanie MasterCard, dzięki któremu różnorakie urządzenia, np. z rodzaju tzw. wearables, mogą pełnić rolę zbliżeniowej karty płatniczej. Dzięki MDES konsumenci mogą płacić za pomocą wielu różnych urządzeń. Z kolei ich producenci zyskują sposób dostosowania tych urządzeń do standardów płatności bezgotówkowych, tak żeby mogły one komunikować się z systemami IT banków czy sklepów – wyjaśnia Aleksander Naganowski, dyrektor ds. rozwoju nowego biznesu w polskim oddziale MasterCard Europe.

MasterCard aktualnie prowadzi w Europie 60 projektów wdrożeniowych usługi MDES (MasterCard Digital Enablement Service), która pozwala różnym urządzeniom pełnić rolę karty płatniczej – np. smartfonom (m.in. portfele cyfrowe Apple Pay, Samung Pay i Android Pay), inteligentnym zegarkom i opaskom, ale też podłączonym do internetu lodówkom czy samochodom.  

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9150

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane