MasterCard: selfie zamiast haseł do kont zwiększy zaufanie do e-zakupów

Autor: wirtualnemedia.pl 6 października 2015 10:20

Firma MasterCard opracowuje technologię, która hasła potrzebne do logowania się na kontach internetowych pozwoli zastąpić zdjęciami typu selfie lub odczytem linii papilarnych. - Konieczność pamiętania wielu haseł to jedna z najważniejszych barier powstrzymujących rozwój zakupów w sieci - podkreśla Ajay Bhalla, dyrektor ds. bezpieczeństwa w MasterCard.

Nowe rozwiązanie nosi nazwę MasterCard Identity Check. Technologia ma pozwalać na przeprowadzanie logowań do kont internetowych, a także autoryzowanie zakupów online w dwojaki sposób - albo poprzez użycie w smartfonie czytnika linii papilarnych (coraz więcej modeli telefonów jest wyposażonych w takie czujniki), albo przez przesłanie obrazu twarzy właściciela konta przy użyciu przedniego aparatu fotograficznego przeznaczonego zazwyczaj do robienia zdjęć typu selfie.

Według badań przeprowadzonych wspólnie przez MasterCard i firmę Norstat na grupie 10 tys. respondentów 53 proc. z nich przynajmniej raz w tygodniu zapomina hasła do któregoś z kont w serwisach online, a na zresetowanie konta i uzyskanie nowego hasła każdy z użytkowników traci ok. 10 minut.

MasterCard zapowiada, że wprowadzenie nowego systemu autoryzacji zakupów w sieci będzie miało wymierne korzyści dla właścicieli sklepów. Obecnie bowiem wielu użytkowników przerywa proces dokonywania zakupów przed momentem dokonania wpłaty z powodu niemożności wprowadzenia prawidłowego hasła autoryzującego konkretną transakcję.

Według planów system MasterCard Identity Check zostanie wprowadzony w Stanach Zjednoczonych w połowie 2016 r., natomiast globalnie ma być dostępny do końca 2017 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,80

  • Min

    2,90

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8659

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane