MasterCard w 2015 roku przeznaczy 4 mln zł na wsparcie płatności kartami w internecie

Autor: dlahandlu.pl 19 lutego 2015 12:53

MasterCard wprowadza na lata 2015-2016 program rozwoju handlu elektronicznego. Program skierowany jest do wszystkich polskich e-sklepów, udostępniających płatności kartami i platformę płatności MaterPass. Każdy sklep, który spełni warunki uczestnictwa w programie otrzyma wsparcie finansowe w wysokości 0,6 proc. wartości zgłoszonych transakcji krajowych, dokonanych za pomocą produktów MasterCard. Nie jest to zastosowanie zniżek na pobierane prowizje, ale fizycznie wypłacone sklepowi pieniądze. Kwota ta jest wyższa niż prowizja płacona z tytułu opłaty interchange (0,2-0,3 proc.), co zdaniem firmy pozwoli sklepom odczuć realne korzyści z programu.

Sklepy online działające w Polsce i sprzedające klientom w Polsce, chcące skorzystać ze wsparcia MasterCard, powinny zgłaszać do programu za pośrednictwem swoich dostawców usług płatności w sieci.

Program ma w większym stopniu spopularyzować płatności kartami w internecie, zwiększyć transakcyjność, oraz zachęcić kolejne podmioty do akceptacji tej formy płatności. W Polsce tylko 7 proc. transakcji w internecie opłacanych jest kartami, gdy we Francji wybiera ją 76 proc. internatutów. W Polsce przeważają płatności gotówkowe (wybiera ją 57 proc. internautów.) Jak uważają eksperci brak akceptacji płatności kartami blokuje polskim e-sklepom dostęp do rynków zagranicznych, a już 30 proc. transakcji w internecie obejmuje sprzedaż transgraniczną. 

W ramach programu, MasterCard udostępnia też firmom prowadzącym handel online, narzędzie w postaci platformy MasterPass, wykorzystującej portfel elektroniczny, dzięki któremu szybko możemy zapłacić kartą z dowolnego urządzenia: smartfonu, tableta czy komputera.

Wartość e-commerce w Polsce mogła przekroczyć 30 mld zł, a zarejestrowanych jest ok. 13 tys. sklepów, z których tylko połowa oferuje inne płatności niż gotówka i standardowe przelewy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,89

  • Śr

    3,37

  • Min

    1,95

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8676

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane