Mastercard w aliansie z Neoclik promuje uniwersalne konto do zakupów online

Autor: pr 10 lutego 2017 10:28

Czy zakupy w sklepie internetowym mogą być równie szybkie i wygodne jak płatność zbliżeniowa w sklepie stacjonarnym? Tak. Wystarczy “uwolnić” klientów od konieczności wypełniania uciążliwych formularzy płatności i dostaw oraz obowiązku rejestracji. Jak to zrobić? Używając NeoClick - jednego uniwersalnego konta użytkownika do zakupów w wielu sklepach internetowych. Do aktywnego korzystania z wygodniejszej formy kupowania ma przekonać współpraca NeoClick z Mastercard.

Jak działa NeoClick? Posiadacz konta, który raz zapisze w nim swoje preferencje, po wejściu na stronę e-sklepu będzie mógł kupować produkty 1-2 kliknięciami. Narzędzie przekaże sprzedawcy dane niezbędne do zrealizowania zamówienia (wybraną formę płatności, sposób i adres dostawy), dzięki czemu użytkownik złoży zamówienie szybciej i wygodniej niż dotychczas. Zapłata za towar będzie możliwa od razu poprzez kartę płatniczą zapisaną na koncie lub jedną z wielu opcji, m. in. Masterpass. Zaletą narzędzia jest jego intuicyjność i przewidywalność - formularz dostawy i płatności będzie wyglądał tak samo w każdym współpracującym e-sklepie, podobnie jak przycisk “Kupuję z NeoClick” na kartach produktów.

- Współpraca między naszymi firmami wpisuje się w strategię popierania przez Mastercard tych podmiotów z sektora Fin Tech, które potrafią najlepiej odczytać potrzeby współczesnego e-konsumenta - mówi Aleksander Naganowski, dyrektor ds. rozwoju nowego biznesu w polskim oddziale Mastercard Europe.

Jak wynika z badań branżowych, to przede wszystkim czynniki związane z szeroko pojętą wygodą, motywują klientów do kupowania online (m. in. całodobowa dostępność e-sklepów, łatwość porównywania ofert i cen, dotarcie do rzadkich i specjalistycznych produktów).

Założenie konta w NeoClick jest bezpłatne dla użytkownika indywidualnego - można to zrobić na stronę neoclick.io już od 2 lutego. Przycisk “Kupuję z NeoClick” pojawi się w pierwszych e-sklepach w połowie lutego 2017.

 

 

 

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,69

  • Śr

    2,79

  • Min

    2,18

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8561

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 703894

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane