PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Mastercard: W przyszłości będziemy płacić mrugnięciem oka

Autor: Puls Biznesu 18 lipca 2017 12:34

- Widzimy wzrost znaczenia płatności przelewami. Karta wciąż pozostaje ważnym narzędziem płatniczym. Będzie w coraz większym stopniu „digitalizowana”, ale dopóki gotówka jest w obrocie, plastikowa karta też będzie. (...) W przyszłości będziemy płacić mrugnięciem oka, jednak sposób ma wtórne znaczenie. Fundamentem płatności zawsze było bezpieczeństwo. Inwestujemy mnóstwo pieniędzy w tych obszarach - mówi w wywiadzie dla "Pulsu Biznesu" Michael Miebach, globalny szef produktu Mastercarda.

Michael Miebach podkreśla, że rynki wschodzące mają możliwość skorzystania z "żabiego skoku", jeśli chodzi o zastosowanie technologii. - Nasz biznes w Afryce szybko rośnie, bo często działamy w środowisku bez infrastruktury, bez systemu bankowego, ale płatności mobilne rosną tutaj jak nigdzie na świecie. Spójrzmy na Bliski Wchód, na Egipt, gdzie rząd postanowił stworzyć transparentny system płatniczy. Pracujemy wspólnie z administracją nad powiązaniem metod identyfikacji z dowodami tożsamości. Lekcja wyniesiona z tego projektu będzie przydatna na całym świecie — być może także w Polsce, gdzie rząd również pracuje nad elektronicznym dowodem osobistym. 

"Puls Biznesu" zapytał również o nietypową kartę, wprowadzoną w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. - Wymyśliliśmy wbudowany w kartę kompas, który wskazywał Mekkę, czyli kierunek, w którym muzułmanin powinien zwracać się podczas modlitwy. Sam emir pojawił się na jej premierze - mówi Michael Miebach.

Więcej w "Pulsie Biznesu"

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,50

  • Śr

    3,37

  • Min

    2,33

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane