Mastercard widzi potencjał do obniżenia interchange do 0.3 proc. dla wybranych sieci

Autor: wyborcza.biz 5 kwietnia 2014 18:04

Jak podał serwis wyborcza.biz, MasterCard obiecuje sieciom handlowym redukcję opłat za rozliczanie transakcji kartowych. Opłaty mogłyby spaść nawet do 0,3 proc. jeśli sklepy namówią większą część klientów, by płacili kartami MasterCard.

Od początku lipca wejdzie w życie urzędowa obniżka stawek interchange. Nie tak dawno, opłaty te były w Polsce jedne z najwyższych w Europie, gdyż przeciętnie wynosiły 1,7 proc., a często nawet więcej. Obecnie ustawodawca zdecydował, że od właściciela punktu handlowego nie będzie można pobrać więcej niż 0,5 proc. prowizji za rozliczenie płatności kartą.

Jak czytamy w serwisie wyborcza.biz, MasterCard zaproponowała, że jeszcze bardziej obniży interchange tym sieciom handlowym, które będą promowały płatności kartami. MasterCard obiecuje, że duzi gracze mogą płacić zaledwie 0,3 proc. opłaty interchange. Na taki rabat zasłuży każda sieć handlowa, która ma roczne obroty na poziomie minimum 3 mld zł, a na płatności kartowe plastikami MasterCarda przypada w niej 22,5 proc. wartości zakupów klientów.

Obecnie ani jedna sieć handlowa nie spełnia tych wymogów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • adsenior 2014-04-06 05:42:52

  Banksterzy, dlaczego takie skromne wymagania? Ustalić pułap, gdy będzie na 30 miliardów zakupów i 99% opłat kartą, wtedy nastąpi obniżenie opłat, za korzystanie z karty do np. 0,2%!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,99

 • Śr

  7,04

 • Min

  3,97

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4361

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697968

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane