Mastercard z pilotażem biometrycznych kart płatniczych w Bułgarii

Autor: dlahandlu.pl 8 sierpnia 2017 10:32

Mastercard wspólnie z bułgarskim bankiem UniCredit Bulbank prowadził pilotaż kart biometrycznych. Nowe rozwiązanie łączy w sobie mikroprocesor i technologię rozpoznawania odcisku palca.

Po Republice Południowej Afryki Bułgaria jest pierwszym rynkiem europejskim, na którym przetestowano to narzędzie. 

Najpopularniejszymi miejscami, w których konsumenci używają kart biometrycznych do realizacji płatności są supermarkety, restauracje i kawiarnie, sklepy detaliczne oraz stacje benzynowe. 

Właściciel karty biometrycznej musi najpierw zarejestrować ją w banku-wydawcy karty. Następnie jego odcisk palca jest konwertowany na cyfrowy wzorzec, który jest szyfrowany i zapisywany na karcie. Od tej pory można już płacić nią w dowolnym terminalu obsługującym standard EMV.

Płacąc za zakupy w sklepie stacjonarnym, karta biometryczna działa na podobnej zasadzie, co zwykła karta płatnicza z mikroprocesorem. Użytkownik wkłada ją do terminala i jednocześnie przykłada kciuk do czytnika linii papilarnych na karcie. Następnie odcisk kciuka jest porównywany z wzorcem biometrycznym, po czym – jeśli linie papilarne są zgodne – transakcja zostaje poprawnie zautoryzowana.

Karty biometryczne przyjmują funkcjonujące już terminale obsługujące standard EMV.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    10,99

  • Śr

    7,13

  • Min

    5,70

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9150

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane