Matras wciąż w trudnej sytuacji. Koniec roku pomoże sieci?

Autor: Bankier.pl 2 grudnia 2016 09:59

Milionowe zaległości w regulowaniu faktur, zamknięcia kolejnych księgarni – takie informacje pojawiały się w mediach o spółce Matras od połowy roku. Po kilku miesiącach sytuacja firmy wygląda wciąż tak samo - czytamy na portalu Bankier.pl.

Pierwsze doniesienia o złej sytuacji przedsiębiorstwa pojawiły się w czerwcu. Wtedy zarząd spółki wystosował oficjalny komunikat, w którym przyznał, że boryka się z przejściowymi trudnościami. Wpływ na to miało wycofanie się inwestora zewnętrznego z budowy nowego centrum logistycznego. Nieplanowane finansowanie projektu negatywnie odbiło się na bieżącej płynności, ale spółka nadal mogła pochwalić się wypracowaniem prawie 9 mln zysku w 2015 r. i wzrostem obrotów o 20 mln zł w relacji rok do roku.

Niebezpodstawne są także doniesienia o zamykaniu kolejnych placówek księgarskich pod szyldem Matras - podaje Bankier.pl. W tym roku zlikwidowano ich 12. Zarząd wskazuje jednak, że w tym czasie powstało 7 innych placówek. Utrata w postaci kilku sklepów wydaje się więc niewielka, biorąc pod uwagę rozbudowaną sieć. Na koniec 2013 roku Matras chwalił się ponad 180 punktami stacjonarnymi, a w samym 2015 roku otworzył 24 nowe punkty. Możliwe jednak, że do 12 zamkniętych punktów dołączą kolejne.

Więcej na Bankier.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    6,99

  • Śr

    5,74

  • Min

    2,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11052

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane