Matras wciąż w trudnej sytuacji. Koniec roku pomoże sieci?

Autor: Bankier.pl 2 grudnia 2016 09:59

Milionowe zaległości w regulowaniu faktur, zamknięcia kolejnych księgarni – takie informacje pojawiały się w mediach o spółce Matras od połowy roku. Po kilku miesiącach sytuacja firmy wygląda wciąż tak samo - czytamy na portalu Bankier.pl.

Pierwsze doniesienia o złej sytuacji przedsiębiorstwa pojawiły się w czerwcu. Wtedy zarząd spółki wystosował oficjalny komunikat, w którym przyznał, że boryka się z przejściowymi trudnościami. Wpływ na to miało wycofanie się inwestora zewnętrznego z budowy nowego centrum logistycznego. Nieplanowane finansowanie projektu negatywnie odbiło się na bieżącej płynności, ale spółka nadal mogła pochwalić się wypracowaniem prawie 9 mln zysku w 2015 r. i wzrostem obrotów o 20 mln zł w relacji rok do roku.

Niebezpodstawne są także doniesienia o zamykaniu kolejnych placówek księgarskich pod szyldem Matras - podaje Bankier.pl. W tym roku zlikwidowano ich 12. Zarząd wskazuje jednak, że w tym czasie powstało 7 innych placówek. Utrata w postaci kilku sklepów wydaje się więc niewielka, biorąc pod uwagę rozbudowaną sieć. Na koniec 2013 roku Matras chwalił się ponad 180 punktami stacjonarnymi, a w samym 2015 roku otworzył 24 nowe punkty. Możliwe jednak, że do 12 zamkniętych punktów dołączą kolejne.

Więcej na Bankier.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane