Matt Simister CEO Tesco na Europę Środkową

Autor: dlahandlu.pl 21 marca 2017 09:20

Matt Simister CEO Tesco na Europę Środkową fot. Tesco Media, na zdj. Matt Simister

Tesco ogłosiło zmiany na stanowiskach zarządzających biznesami w Turcji i Europie Środkowej. Nowym szefem sieci na Europę Środkową został Matt Simister.

Po 38 latach pracy w Tesco, Trevor Masters, CEO Tesco International, opuszcza firmę. Masters ustąpi ze stanowiska pod koniec maja.

Trevor Masters rozpoczął karierę w Tesco jako praktykant. Przez ostatnie cztery dekady pełnił funkcję Dyrektora Operacyjnego w Wielkiej Brytanii, członka Komitetu Wykonawczego i Dyrektora Zarządzającego międzynarodowego biznesu.

Od 1 kwietnia Tony Hoggett będzie pełnił rolę CEO Tesco w Azji a Matt Simister CEO Tesco w Europie Środkowej.

Tony Hoggett dołączył do Tesco jako student w 1990 roku. Kierował kilkoma sklepami w północnej Anglii, zanim został awansowany na dyrektora sklepów. W 2007 Tony przeniósł się do Chin, gdzie zarządzał biznesem na południu. W 2010 roku Tony wstąpił do Zarządu Tesco Turcja jako Chief Operating Officer. W roku 2011 powrócił do Wielkiej Brytanii i został Dyrektorem ds. Sprzedaży Detalicznej.  W 2016 r. został mianowany na stanowisko Chief Operating Officer Tesco UK.

Matt Simister dołączył do Tesco w 1996 roku jako specjalista od marketingu. Pracował też na stanowisku Dyrektora Handlowego w Czechach i na Słowacji. Później powrócił do Wielkiej Brytanii gdzie m.in. zarządzał świeżymi produktami i zajmował się zakupami i dostawami do Wielkiej Brytanii, ROI, Europy Środkowej i Azji. 

Przypomnijmy, że Matt Simister był wśród menedżerów, którzy w 2014 r. zostali tymczasowo odsunięci od sprawowania obowiązków w Tesco w związku z zawyżeniem zysku przez firmę.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,79

  • Śr

    2,14

  • Min

    1,35

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane