Maxima Grupe chce przejąć 100 proc. akcji Emperii

Autor: dlahandlu.pl 13 listopada 2017 11:45

Maxima Grupe chce przejąć 100 proc. akcji Emperii Petras Jašinskas, przewodniczący Rady Nadzorczej Maxima Grupe. Fot. Maxima Grupe

Jeśli negocjacje z zarządem Emperii zakończą się sukcesem, Maxima Grupe prawdopodobnie ogłosi wezwanie na wszystkie pozostałe akcje spółki – mówi Petras Jašinskas, przewodniczący Rady Nadzorczej  Maxima Grupe.

- Gdyby negocjacje zakończyły się sukcesem, Maxima Grupe złożyłaby wezwanie do nabycia akcji Emperia Holding SA, tak by wszyscy akcjonariusze byli w stanie na nie odpowiedzieć - dodał.

Maxima działa na polskim rynku od 2012 r., jest właścicielem sieci Aldik. W 2016 roku skonsolidowane obroty Maxima Grupe wyniosły 2,69 mld euro.

Jak tłumaczy Petras Jašinskas, ekspansja w Polsce poprzez nabycie działającej sieci detalicznej jest logicznym i konsekwentnym krokiem dla Maxima Grupe.

W ubiegłym tygodniu zarząd Emperii Holding poinformował, że rozpoczął negocjacje z firmą Maxima Grupe UAB jako potencjalnym inwestorem w ramach procesu pozyskania inwestora strategicznego dla wsparcia rozwoju spółki. Rozstrzygnięcie negocjacji powinno nastąpić w jeszcze w czwartym kwartale 2017 r.

Zarząd Emperii podkreślił, że na chwilę obecną żadne ostateczne decyzje co do wyboru inwestora nie zostały podjęte a rozpoczęcie opisanych powyżej negocjacji nie oznacza, że negocjacje zakończą się ustaleniem ostatecznych warunków współpracy.

Przypomnijmy, że w maju tego roku zarząd Emperii Holding, po akceptacji Rady Nadzorczej, podjął decyzję o rozpoczęciu procesu pozyskania inwestora. Spółka poszukuje inwestora, który byłby w stanie finansować dalszy rozwój firmy, szczególnie rozwój sieci Stokrotka.

Wyłącznym doradcą spółki wspierającym ją w procesie pozyskiwania inwestora jest Rothschild Global Advisory.

Na koniec października, pod szyldem Stokrotka funkcjonowało 410 sklepów.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    19,20

  • Śr

    11,51

  • Min

    8,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8859

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane