Maxima Grupe w ciągu 5 lat chce podwoić liczbę sklepów Aldik w Polsce

Autor: Wiadomości Handlowe 19 maja 2014 21:47

Maxima Grupe w ciągu 5 lat chce podwoić liczbę sklepów Aldik w Polsce

- Zanim postawiliśmy na rozwój nad Wisłą, starannie zbadaliśmy lokalny rynek. W Polsce konkurujemy nie tylko z miejscowymi, ale także z silnymi międzynarodowymi sieciami handlowymi. Niemniej jednak uważamy, że wciąż jest sporo miejsca dla większej liczby sklepów - stwierdza na łamach Wiadomości Handlowych Mindaugas Bagdonavičius, dyrektor generalny Maxima Grupe.

Najwięcej możliwości Bagdonavičius widzi w rozwijaniu mniejszych placówek. Kupującym jego sieć może zaproponować niemal 10 000 produktów i szeroki wybór świeżej żywności. Jak wskazuje dyrektor Maxima Grupe w Wiadomościach Handlowych, w zeszłym roku należąca do grupy sieć Aldik zmodernizowała sześć supermarketów w Lublinie i jeden w Biłgoraju. - Niedawno otworzyliśmy pierwszy sklep w Warszawie, a w br. planujemy odnowić kolejnych osiem i otworzyć dziesięć nowych, m.in. w Warszawie - wskazuje.

Mindaugas Bagdonavičius przewiduje, że 2014 r. firma zakończy z 32 supermarketami. W ciągu najbliższych pięciu lat zamierza podwoić tę liczbę. Celem Grupy Maxima jest sieć 70 supermarketów w 2017 roku - czytamy w Wiadomościach Handlowych.

W tym momencie większość sklepów Aldik działa w woj. lubelskim, gdzie też mieszczą się magazyny i zakłady produkcyjne - np. świeże pieczywo i wyroby cukiernicze dostarczane są do sklepów wprost z lubelskiej piekarni Siedem Zbóż oraz z własnego zakładu cukierniczego. Jak dotąd magazyny w Lublinie są wystarczające dla działalności sieci. Jednak jak zaznacza na łamach Wiadomości Handlowych Bagdonavičius - w przyszłości spółka będzie udoskonalać i rozwijać również system logistyczny.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8745

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane