Maxima Grupe wyciągnęła wnioski po katastrofie. Inwestuje w poprawę bezpieczeństwa

Autor: www.dlahandlu.pl 27 listopada 2014 10:27

Maxima Grupe wyciągnęła wnioski po katastrofie. Inwestuje w poprawę bezpieczeństwa

21 listopada ubiegłego roku w supermarkecie sieci Maxima Grupe w Rydze zawalił się dach. Już po przybyciu strażaków nastąpił kolejny zawał, który utrudnił akcję ratunkową. W następstwie katastrofy śmierć poniosły 54 osoby, a 39 zostało rannych. Po tragicznych wydarzeniach na Łotwie sieć przeprowadziła szereg działań, które mają zapobiec tego typu wypadkom. Spółka skontrolowała swoje sklepy we wszystkich krajach w których działa - m.in. w Polsce, gdzie prowadzi placówki pod szyldem Aldik.

Na Łotwie w ramach specjalnego program wydano do tej pory 11 mln euro na trzy cele: zapewnienia pracownikom i klientom bezpieczeństwa, poprawę warunków pracy i zapewnienia wsparcia dla ofiar katastrofy.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa pracowników i klientów, natychmiast po katastrofie przeprowadzono nadzwyczajną kontrolę obiektów budowlanych we wszystkich sklepach w krajach, w których działa Maxima: na Litwie i Łotwie oraz w Estonii, Bułgarii i Polsce. Po pierwsze, przeprowadzono oględziny i wykonano dokumentację techniczną oraz dokonano rzeczywistej oceny stanu budynków. Kontrola została przeprowadzona przez certyfikowanych inżynierów, którzy stwierdził, że budynki są bezpieczne w obsłudze.

Sprawdzono również systemy ochrony przeciwpożarowej. Zdecydowano się na modernizację niektórych z nich. Przeprowadzono dodatkowe teoretyczne i praktyczne szkolenia w zakresie bezpieczeństwa pożarowego. Ponad 4 mln euro przeznaczono w krajach bałtyckich w tym roku, aby zagwarantować bezpieczeństwo budynków. Ponadto Maxima wzmocniła kontrolę wszystkich nowych konstrukcji.

Ponadto, w zależności od sytuacji w poszczególnych krajach, podjęto działania w celu poprawy warunków pracy. W tym roku fundusz płac wzrósł o ponad 5,2 mln euro na Łotwie, 8,1 mln euro na Litwie, a ponad 1,4 mln euro w Estonii.

Ponadto wszystkie kraje rozpoczęły kompleksowy projekt, którego głównym celem jest poprawa warunków pracy oraz zmiany w kulturze korporacyjnej. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,55

  • Śr

    3,20

  • Min

    2,24

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8427

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane