Maxima Grupė zmienia zarząd

Autor: www.dlahandlu.pl 9 lutego 2017 10:20

Maxima Grupė zmienia zarząd fot. Maxima Grupė

Maxima Grupė poinformowała o kolejnych zmianach personalnych. Nadzór nad działalnością spółki w krajach bałtyckich, Polsce i w Bułgarii będzie sprawował nowy CEO - Robertas Čipkus.

Po tym, jak Alvydas Šustikas postanowił opuścić szeregi Maxima Grupe, firmy zarządzającej sieciami detalicznymi na Litwie, Łotwie, w Estonii, Polsce i Bułgarii, zarząd spółki powołała nowego prezesa zarządu (CEO).

Od 8 lutego Robertas Čipkus, dotychczasowy dyrektor finansowy firmy będzie nowym prezesem zarządu. Petras Jašinskas, były prezes spółki Mispol, będzie przewodniczył radzie nadzorczej. Ponadto, do rady wszedł szef działu prawnego - Eugenijus Filonovas.

- Jesteśmy bardzo wdzięczni Alvydasowi Šustikasowi za jego wkład w rozwój grupy i rozpoczęcie nowego etapu transformacji Maxima Grupe - powiedział przewodniczący zarządu Vilniaus Prekyba Raimonda Kižienė.

Vilniaus Prekyba rozpoczął zmianę zarządzania spółkami zależnymi w grudniu ubiegłego roku. Celem zmian jest poprawa ładu korporacyjnego poprzez delegowanie członków Rady Nadzorczej i prezesów spółek dominujących do zarządów spółek zależnych. Krok ma również na celu zwiększenie sprawności spółek zależnych.

Przypomnijmy, że połowie stycznia Grupa informowała tym, że Mindaugas Pilkauskas, prezes zarządu spółki Aldik Nova kontrolowanej przez Maxima Grupe, odchodzi z firmy. Tymczasowo zastąpi go Iwona Stolarska (dyrektor finansowa sieci Aldik).

Aldik Nova powstała w styczniu 1991 roku i od początku swojego istnienia zaliczana jest do grona prężnie rozwijających się sieci supermarketów spożywczo-przemysłowych. Obecnie w jej skład wchodzi ok. 30 sklepów zlokalizowanych na terenie dwóch województw.

W 2015 roku obroty firmy Aldik Nova, która jest częścią międzynarodowej grupy Maxima, sięgnęły 44,8 mln euro bez VAT.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9264

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane