PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Maxima zmienia kierownictwo polskiego oddziału

Autor: dlahandlu.pl 26 sierpnia 2014 10:54

Maxima zmienia kierownictwo polskiego oddziału

Maxima Grupe, zarządzająca firmami sprzedaży detalicznej na Litwie, Łotwie, w Estonii, Polsce i Bułgarii ogłasza nowych czołowych menedżerów firm Aldik Nova w Polsce i MAXIMA LT na Litwie.

Mindaugas Pilkauskas, który dotychczas przewodził jednej z dywizji w grupie firm MAXIMA na Litwie, został nominowany na stanowisko przewodniczącego zarządu firmy zarządzającej siecią sprzedaży detalicznej "Aldik" w Polsce. Žydrūnas Valkeris, który w ciągu ostatnich trzech lat zarządzał polską spółką "ALDIK NOVA", obejmie obowiązki nowego dyrektora generalnego „MAXIMA LT" na Litwie.

Cele postawione przed nowym menedżerem „ALDIK NOVA" nie ulegają zmianie. - Najważniejszym zadaniem nowego menedżera w Polsce jest zwiększanie konkurencyjności sklepów sprzedaży detalicznej i zapewnienie stałej ekspansji naszej sieci - powiedziała Neringa Janavičiūtė, dyrektor generalna Maxima Grupe.

Nowy menedżer „ALDIK" Mindaugas Pilkauskas dołączył do grupy „MAXIMA" prawie 20 lat temu. W czasie swojej kariery odpowiadał za pozyskiwanie produktów i dóbr w innych krajach przewodnicząc jednemu z departamentów „MAXIMA LT". Dodatkowo, w ostatnim czasie zarządzał także jedną z dywizji w grupie firm „MAXIMA".

Nowy lider „MAXIMA LT" Žydrūnas Valkeris pracuje w grupie od 18 lat. W tym czasie zdobył imponujące doświadczenie w zakresie biznesu międzynarodowego zarządzając firmami i różnorodnymi projektami w Polsce, Rumunii i Estonii. Žydrūnas Valkeris przyczynił się do uruchomienia centrum handlowego "Ermitažas" w Wilnie. W ciągu ostatnich trzech lat zarządzał siecią sprzedaży detalicznej „ALDIK" w Polsce.

Firma MAXIMA GRUPĖ została założona w 2007 roku. Kontroluje ona firmy sprzedaży detalicznej na Litwie, Łotwie, w Estonii, Polsce i Bułgarii. MAXIMA X, MAXIMA XX, MAXIMA XXX, ALDIK i T-MARKET mają w sumie 509 sklepów sprzedaży detalicznej: 230 na Litwie, 142 na Łotwie, 71 w Estonii, 42 w Bułgarii i 24 w Polsce. W 2013 roku skonsolidowane obroty grupy MAXIMA GRUPĖ wzrosły o 5,9% i wynosiły 2,519 miliardów EUR bez VAT.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    6,14

  • Min

    4,66

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane