PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Mayland: Szacowany rynek konsumencki w strefie, gdzie powstanie Serenada to 2,3 mld euro

Property News 16 czerwca 2014 20:06

Krakowska inwestycja firmy Mayland Real Estates w najbliższym czasie może uzyskać finansowanie - dowiedział się portal Propertynews.pl. Serenada posiada także prawomocne pozwolenie na budowę.

Inwestycja Serenada powstanie w sąsiedztwie CH Krokus z hipermarketem Real o powierzchni 18 000 mkw., OBI o powierzchni 12 000 mkw. oraz kompleksu rozrywkowego z 12- sto salowym Multikinem i największego w Polsce aquaparku.

- Jest to rejon o największej w Krakowie koncentracji obiektów komercyjnych i rozrywkowych. Profil najemcy to profil zbliżony do Centrum Riviera. Patrzymy na potencjał okolicy, w której powstaje Serenada, gdzie bardzo mocno rozwija się cześć biurowa miasta. Mocny akcent stawiamy na dobrze dobraną strefę food court, której tam zdecydowanie brakuje, ofertę rozrywkową i dobrze dobrane marki modowe - tłumaczy w rozmowie z Propertynews.pl Maciej Kiełbicki, dyrektor zarządzający, członek zarządu Mayland Real Estate.

- Zdecydowaliśmy się też na powiększenie strefy gastronomicznej(wcześniej komunikowane 2200 mkw.) o około 1,6-2 tys. mkw. Będzie ona miała w sumie około 4 tys. mkw. Warto dodać, że nie będą to tylko restauracje foodcourtowe, ale także bardziej klasyczne restauracje „zasiadane"  - dodaje Kiełbicki.

Plan firmy Mayland opiera się przede wszystkim na wykorzystaniu potencjału lokalizacji, w której powstanie inwestycja. Po pierwsze chodzi tu o niski poziom nasycenia całego rynku krakowskiego powierzchnią handlową (536 mkw./1000 mieszkańców), jak i charakterystyki północnej części miasta.

- W północnej części Krakowa, gdzie powstanie Serenada, nasycenie powierzchnią handlową jest o 15 proc. mniejsze niż w pozostałej jego części. Jednocześnie mieszka tu 70 proc. populacji miasta i jednocześnie ma do dyspozycji tylko połowę dostępnej w mieście powierzchni handlowej. Ta dysproporcja sprawia, że północne dzielnice są doskonałą lokalizacją dla nowych obiektów. Są to też dzielnice najgęściej zaludnione - dodaje Maciej Kiełbicki.

Zdaniem dyrektora zarządzającego Mayland, w zasięgu obiektu znajdzie się nawet milion mieszkańców. - Szacowany rynek konsumencki w tej strefie wynosi 2,330 mld euro - podsumowuje Maciej Kiełbicki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  5,59

 • Śr

  3,95

 • Min

  2,98

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8147

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane