PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Mayland wdrożył system do analiz przestrzennych

Autor: dlahandlu.pl 10 października 2016 15:07

Firma Mayland realizująca projekty developerskie centrów handlowych w Europie Centralnej i Wschodniej wdrożyła rozwiązanie ArcGIS od Esri pozwalające na analizę i wizualizację danych z uwzględnieniem czynnika lokalizacji. System będzie wykorzystywany do wsparcia działań geomarketingowych, oceny atrakcyjności inwestycyjnej terenów oraz do projektowania i zarządzania obiektami w oparciu o analizy przestrzenne.

Firma od samego początku działalności w Polsce czyli ponad 20 lat wykorzystuje systemy informacji geograficznej (GIS) do opracowywania analiz atrakcyjności inwestycyjnej terenów pod budowę obiektów handlowych. Z czasem rozwiązania zaczęły być wykorzystywane do oceny funkcjonowania już istniejących sklepów i centrów handlowych. Kolejnym krokiem było wsparcie działań marketingowych w zakresie budowy strategii i weryfikacji jej efektywności. Z uwagi na to, że działalność deweloperska jest ściśle powiązana z lokalizacją, systemy tego typu są niezbędnym elementem ekosystemu informatycznego firmy. 

- Branża nieruchomości jest naturalnie powiązana z przestrzenią. Projektowanie budynków i aranżacja wnętrz wiąże się z pracą na planach i mapach co sprawia, że wizualizacja fizycznie istniejących elementów jest koniecznością. Jednakże z uwagi na skalę i złożoność budowanych przez nas obiektów szczególnego znaczenia nabierają możliwości analiz przestrzennych i wizualizacji ich wyników obejmujące bardziej ulotne elementy jak doświadczenia zakupoweczy i preferencje klientów - mówi Andrzej Jarosz, dyrektor marketingu i komunikacji w Mayland.

Rozwiązanie Ersi wspiera działania z obszaru marketingu bezpośredniego i budowy relacji z klientami, zapewniając sprawne zarządzanie dużymi zbiorami danych, ich szybką analizę i wizualizację. W przyszłości Mayland planuje wykorzystać możliwości analiz przestrzennych do projektowania i zarządzania obiektami, czyli tak zwanego Building Information Management.
- W naszych centrach handlowych z powodzeniem wdrażamy rozwiązania indoor location do monitorowania ruchu i interakcji z klientami. W związku z tym rośnie zapotrzebowanie na wykorzystanie rozwiązań GIS do opisywania, modelowania i analizowania wszystkich elementów nie tylko na zewnątrz, ale także w wewnątrz budynków – dodaje Andrzej Jarosz.

Systemy informacji geograficznej (GIS) projektowane są w celu wiązania rozmaitych danych przestrzennych i opisowych, pochodzących z różnych źródeł. Taka również będzie rola rozwiązania Esri w Mayland, jako integratora danych deweloperskich, prawnych, projektowych, marketingowych i powiązanych z zarządzaniem nieruchomościami. Szczególny nacisk będzie położony na łączenie danych z systemów CAD wraz z transformacją rysunków na model obiektowy, pozwalający na analizę treści i wyciąganie wniosków.

Przeczytaj także:

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8221

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane