MBWS uruchomi program "Idealny sklep", aby zwiększyć sprzedaż wódki Krupnik

Autor: portalspozywczy.pl 8 listopada 2017 17:26

MBWS poinformował o planach wzmocnienia sprzedaży wódek w tym Krupnka. Grupa prowadzi przegląd ostatnich umów dystrybucyjnych i wprowadza strategie zapewniające lepszą widoczność MBWS w kanale handlu tradycyjnego (program "idealny sklep").

Ekstremalna konkurencja w segmencie wódek czystych nadal trwała w tym kwartale, a Krupnik znalazł się w gorszej sytuacji w handlu tradycyjnym, gdzie poziom jego dystrybucji nie był tak szeroki jak w przypadku konkurencyjnych wódek. Grupa stawia na obronę udziału rynkowego czystej wódki Krupnik poprzez „skuteczność cenowa” oraz na rozwój smakowych wódek Krupnik w celu osiągnięcia udziału 20 proc. sprzedaży wolumenowej tej marki. Słabość w handlu tradycyjnym spowodowała spadek wolumenowy o 5,4 proc. w ujęciu rocznym tej marki. Spadek ten został częściowo zrekompensowany przez trwającą dobrą dynamikę Krupnika smakowego, którego wzrost wolumenu wyniósł 19,8 proc. W efekcie całą marka Krupnik zanotowała w Polsce spadek wolumenu o 3,4 proc.

W Polsce przychody ze sprzedaży spadły w trzecim kwartale 2017 roku do 13,4 mln euro z 13,5 mln euro w trzecim kwartale 2016 roku. Narastająco po trzech kwartałach 2017 roku przychody ze sprzedaży w Polsce spadły do 40,9 mln euro z 41,2 mln euro w takim samym okresie 2016 roku.

MBWS podała też, że przychody firmy Sobieski Trade wyniosły w trzecim kwartale 2017 roku 27 mln euro wobec 20,1 mln euro rok wcześniej. Wzrost sprzedaży Sobieski Trade był spowodowany zwiększeniem zasięgu w kanale handlu tradycyjnego, bardziej solidną listą klientów oraz poszerzeniem portfolio produktów dystrybuowanych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    0,59

  • Śr

    0,31

  • Min

    0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8520

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 690655

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane