McDonald's i Matras najemcami budynku nowego dworca Warszawa Zachodnia

Property News 8 grudnia 2015 14:58

Nowy dworzec kolejowy Warszawa Zachodnia z funkcją handlową zostanie oddany do użytku 9 grudnia. Obiekt o powierzchni ok. 1,3 tys. mkw. zlokalizowany jest bezpośrednio przy Alejach Jerozolimskich. Inwestycja PKP, Xcity Investment i grupy deweloperskiej HB Reavis, powstała w rok od rozpoczęcia budowy.

Nowy dworzec mieści się praktycznie w całości pod ziemią. W zlokalizowanej na poziomie -1 hali znajduje się 6 stanowisk kasowych i dwa biletomaty, w których można kupić bilety kolejowe i komunikacji miejskiej.

W budynku znajdzie się restauracja McDonald’s, salonik prasowy Relay, księgarnia Matras, kantor oraz dwa bankomaty. Bezpośrednio przy wejściu do dworca, na poziomie 0, przewidziano
33 miejsca parkingowe typu kiss & ride, gdzie osoby odprowadzające będą mogły bezpłatnie zostawić samochód na 15 minut. Pod koniec przyszłego roku, gdy do użytku zostanie oddany pierwszy etap sąsiadującego z dworcem kompleksu biurowego West Station, udostępniony zostanie również płatny parking podziemny.

W bezpośrednim sąsiedztwie dworca Warszawa Zachodnia powstaje kompleks biznesowy West Station. Dwa czternastokondygnacyjne budynki biurowe zaoferują najemcom łącznie 68 400 mkw. powierzchni klasy A. Pierwszy etap inwestycji zostanie oddany do użytku w III kwartale 2016 r., a drugi – w IV kwartale 2017 r. Wśród najemców obiektu znajdą się m.in. spółki należące do Grupy PKP, tzn. PKP, PKP Informatyka oraz PKP Intercity, a także punkty usługowe, w tym myjnia samochodowa Carsan i kawiarnia Friends.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8846

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane