PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

McDonald's ze spadkiem zysków o 13 proc.

www.portalspozywczy.pl 24 lipca 2015 19:21

W drugim kwartale roku McDonald's zanotował znaczące spadki. W porównaniu do ubiegłego roku zysk firmy spadł o 13 proc. do 1,2 mld dolarów. Jednocześnie odnotowano spadek przychodów o 10 proc. do 6,5 mld dolarów. - Wyniki są rozczarowujące - przyznał prezes amerykańskiego giganta Steve Easterbrook.

Easterbrook jest prezesem McDonald's od marca bieżącego roku. Zastąpił na tym stanowisku Dona Thompsona. Nowy prezes zmuszony został do przedstawienia w maju planu restrukturyzacyjnego. Jak poinformowano, pierwsze rezultaty powinny być widoczne już w przyszłym kwartale - donosi Reuters.

Obecnie McDonald's zmaga się z problemami niemal na wszystkich rynkach. Szczególnie istotny spadek sprzedaży notowany jest w Stanach Zjednoczonych oraz Azji. Najlepsza sytuacja panuje w Europie, gdzie amerykański gigant odnotował wzrost sprzedaży o 1,2 proc., przede wszystkim dzięki rosnącemu popytowi w Wielkiej Brytanii oraz Niemczech. W Stanach Zjednoczonych spadek wyniósł 2 proc.

Wcześniej przewidywano, iż na Starym Kontynencie sprzedaż wzroście o 1,5 proc. Taki sam spadek miał zostać zanotowany w Stanach Zjednoczonych. Ostatecznie przewidywania się nie sprawdziły.

Globalnie sprzedaż sieci spadał o 0,7 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • michał_love 2015-09-23 21:24:12

  Może i są spadki, ale chyba nie w ofertach pracy, bo cały czas pojawiają się nowe na forum gowork.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  11,50

 • Śr

  7,74

 • Min

  5,91

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane