MCI.EuroVentures nowym właścicielem spółki Dotpay

Autor: Money.pl 14 marca 2016 11:31

Zarządzany przez giełdową grupę Private Equity Managers fundusz MCI.EuroVentures sfinalizował przejęcie firmy Mobiltek - właściciela Dotpay. Wartość transakcji to 116,2 mln zł - podaje Money.pl.

MCI.EuroVentures stał się 100-proc. właścicielem jednego z czołowych graczy na rynku płatności elektronicznych w Polsce - firmy Dotpay. Wcześniej (23 lutego) zgodę na transakcję wydał UOKiK.

Proces związany z przejęciem rozpoczął się 30 grudnia 2015 roku podpisaniem umowy między funduszem i firmą Mobiltek, która jest liderem płatności za pośrednictwem m.in. SMS-ów premium. Spółka posiada również silne kompetencje i doświadczenie w realizacji specjalistycznych usług IT, w szczególności dla sektora finansowego.

Z kolei Dotpay posiada kilkunastoprocentowy udział w segmencie płatności "Pay-by-link", który jest jedną z najbardziej popularnych form płatności w polskim e-commerce i odpowiada za ponad 1/3 wszystkich płatności online. W ofercie ma również płatności za pomocą kart płatniczych oraz płatności mobilne. Od 2013 roku posiada licencję krajowej instytucji płatniczej.

- Potencjał polskiego rynku płatności internetowych wynika z jego bezpośredniej zależności z dynamicznie rosnącym rynkiem e-commerce, którego wartość każdego roku przyrasta dwucyfrowo. W 2015 roku obroty e-handlu w Polsce wyniosły blisko 30 mld zł. Według wyliczeń ekspertów, kwotę 50 mld zł polski e-handel ma przekroczyć już w 2019 roku - powiedział dyrektor inwestycyjny w PEManagers Łukasz Wierdak.

Więcej na Money.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    14,99

  • Śr

    9,08

  • Min

    6,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane