PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Media Expert i Media Saturn Holding walczą o sklepy sieci Avans

Autor: Rzeczpospolita 11 lipca 2014 11:52

Media Expert i Media Saturn Holding walczą o sklepy sieci Avans

Syndyk spółki Domex - właściciela marki Avans - rozpatruje obecnie dwie oferty na przejęcie jej aktywów: od Media Expert oraz przedstawionej przez pośrednika, poinformował rzecznik Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu Marek Nowak. "Rzeczpospolita" dowiedziała się, że za pośrednikiem ukrywa się Media Saturn Holding.

"Syndyk rozpatruje w tej chwili dwie poważne oferty - pochodzące od Media Expert oraz drugiej firmy, ukrywającej się za pośrednikiem. Firmy są zainteresowane najlepszymi lokalizacjami, a syndyk chciałby sprzedać wszystkie" - powiedział Nowak, cytowany przez "Rz".

"Według nieoficjalnych informacji 'Rz', za pośrednikiem - w tej roli firma EY - ukrywa się Media Saturn Holding. To największy sprzedawca sprzętu elektronicznego w Polsce, prowadzący sieci pod markami Media Markt oraz Saturn" - czytamy dalej.

Rzecznik Media Saturn Holding Wioletta Batóg odmówiła komentarza, jak poinformowała gazeta. Według informacji "Rz", spółka jest zainteresowana co najwyżej kilkunastoma lokalizacjami.

Na początku czerwca Action zrezygnował z czynności mających na celu potencjalne nabycie aktywów Domeksu. W połowie maja Action poinformował, że wystąpił do syndyka z propozycją przystąpienia do wstępnych uzgodnień dotyczących możliwości nabycia aktywów grupy Domex (w postaci przedsiębiorstwa w całości bądź jego zorganizowanych części), a także wydzierżawienia przedsiębiorstwa w całości lub w zorganizowanej części z prawem pierwokupu.

Podmioty z Grupy Kapitałowej Domex w większości prowadzą działalność w branży Multimedia/RTV/AGD. W szczególności Grupa Domex jest właścicielem ponad 250 elektromarketów funkcjonujących pod nazwą Avans.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • dzieny 2014-08-03 21:51:54

  walcza i walczą, kiedy wygrają? ciągle pisza tylko o tym, a końca nie widać.

 • tt 2014-07-23 15:34:14

  Electro.pl wymiata!!!!

 • jaja 2014-07-21 04:01:33

  ciekawe który zgarnie większośc i jak to sie będzie miało do pozycji na ryku. Podejrzewam że ME jest większy.

ZOBACZ WSZYSTKIE (5)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  1,99

 • Śr

  1,36

 • Min

  0,85

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane