Media Expert krytykowany za zasady promocji dla uczniów

Autor: wirtualnemedia.pl 27 czerwca 2017 10:19

Media Expert z okazji zakończenia roku szkolnego ogłosiło promocję dla uczniów - najlepsze oceny na świadectwie były przez markę nagradzane pieniężnie. Ale był haczyk - w reklamach nie podano zasad promocji, o których część klientów dowiedziała się przy kasie - trzeba było wydać co najmniej 300 zł - czytamy na portalu Wirtualnemedia.pl.

Sieć elektromarketów Media Expert na dzień przed zakończeniem roku szkolnego (22 czerwca) poinformowała na Facebooku o promocji „Płacimy za oceny”, w ramach której uczniowie za najlepsze oceny na świadectwie mogli otrzymać pieniądze. Każda szóstka na świadectwie to 6 złotych, a każda piątka - 5 złotych dla ucznia. Promocja trwała od 23 do 25 czerwca - wyjasniają Wirtualnemedia.pl.

W dwóch komunikatach, zamieszczonych na fanpejdżu Media Expert, nie podano wprost informacji o dodatkowym warunku promocji - aby wziąć w niej udział, należało najpierw wydać w sklepie co najmniej 300 zł. Informacja była zamieszczona jedynie na stronie internetowej oraz w regulaminie promocji, brakowało jej w postach na Facebooku.

Jak zauważają Wirtualnemedia.pl, dodatkowo w regulaminie widnieje informacja, że formą gratyfikacji ocen na świadectwach są punkty na karcie bonusowej (1 pkt =1 zł), które mogą zostać wykorzystane w formie rabatu przy następnych zakupach w sklepie stacjonarnym (rabaty nie sumują się). Taka forma komunikacji i dodatkowe obostrzenia promocji wywołały rozgoryczenie klientów, którzy skarżyli się na warunki akcji w mediach społecznościowych i zarzucali Media Expert manipulację.

Zdaniem ekspertów branży PR sieć elektromarketów nie zadbała o jakość przekazu kierowanego do szczególnie wrażliwej grupy klientów - rodziców i dzieci w wieku szkolnym. Niejasne kryteria promocji rozbiły jej marketingowy potencjał, co może przełożyć się na spadek zaufania konsumentów przy podobnych promocjach w przyszłości.

Więcej na Wirtualnemedia.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • pokutnik 2017-06-27 14:05:52

  nie przestaje mnie dziwić, że ludzie naiwnie wierzą, że dostaną coś darmo, jak z prlu. po to są regulaminy, żeby je czytać, jeśli by zataili coś w regulaminie, to kara chłosty, ale tak zdaje się nie jest.

 • Jacek 2017-06-27 12:15:27

  Weronika - dokladnie. Ja przeczytalem regulamin i wiedziałem na czym stoję. A nawet w postach na FB ten regulamin był linkowany.

 • Karol88 2017-06-27 12:14:36

  Dla mnie ta nagonka jest troche absurdalna - coś zataili ? Przecież wszystko jak byk stało w regulaminiektóry KAŻDY ma obowiązek przeczytać przystępując do akcji. CZYTAMY regulaminy potem sie wypowiadamy ;)

ZOBACZ WSZYSTKIE (4)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,90

 • Śr

  3,45

 • Min

  2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9264

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane