Media Markt i Saturn planują kilkanaście nowych sklepów w Polsce

www.portalspozywczy.pl 9 maja 2013 14:40

Media Saturn Holding Polska, zarządzająca sklepami z elektroniką Media Markt i Saturn, analizuje różne opcje rozwoju sieci sklepów w Polsce i prowadzi rozmowy w sprawie kilkunastu nowych lokalizacji. Spółka zakłada dalszy rozwój na poziomie co najmniej kilku sklepów rocznie.

W listopadzie 2012 roku Media Saturn Holding uzupełnił ofertę handlu stacjonarnego o sprzedaż internetową otwierając sklepy internetowe www.mediamarkt.pl oraz www.saturn.pl. Dystrybucja wielokanałowa pozwoli spółce zwiększyć potencjał, jakim dysponuje w handlu tradycyjnym, a poprzez sprzedaż online dociera w rejony, w których nie ma marketów.

- Uruchomienie internetowego kanału sprzedaży nie powstrzymuje oczywiście ekspansji stacjonarnych sklepów Media Markt i Saturn. Plany rozwoju zakładają otwarcie kolejnych marketów. Zależą one wprawdzie od wielu czynników. Nie budujemy własnych obiektów, lecz wynajmujemy gotowe powierzchnie. Stąd pewne nasze uzależnienie od projektów deweloperskich w każdej ich fazie, czyli od rozpoczęcia budowy po jej zakończenie i oddanie do użytku - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Wioletta Batóg, rzecznik prasowy Media Saturn Holding Polska.

- Analizujemy różne opcje rozwoju sieci w Polsce. Obecnie prowadzimy rozmowy w związku z kilkunastoma nowymi lokalizacjami. Rozmowy te, jak i projekty, których one dotyczą, są na różnym poziomie zaawansowania. Zakładamy dalszy rozwój na poziomie co najmniej kilku nowych sklepów rocznie - dodała.

Batóg przypomina, że w 2012 roku spółka otworzyła dwa markety: Saturna w łódzkiej Manufakturze oraz Media Markt w Gdyni. Natomiast Media Markt przy Al. Grunwaldzkiej w Gdańsku został przeniesiony do innego obiektu, kilkaset metrów dalej.

Batóg powiedziała też, że 2013 rok to głównie rozwój marki Saturn: 27 lutego został otwarty 18-sty sklep marki w CH Europa Centralna w Gliwicach. Ponadto na drugą połowę roku przewidziane są otwarcia Saturna w Poznaniu (Poznań Dworzec Główny) i Krakowie.

- Być może uda się otworzyć w tym roku jeszcze kolejne markety, ale jeszcze za wcześnie, żeby o tym mówić - dodała.

Według nieoficjalnych informacji serwisu portalspozywczy.pl Media Saturn Holding Polska rozważa wprowadzenie na polski rynek nowego, mniejszego formatu sklepów dedykowanych mniejszym miejscowościom i mniejszym galeriom handlowym. - Na temat nowych formatów nie mam żadnych informacji - skomentowała Batóg.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,79

  • Śr

    2,14

  • Min

    1,35

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane