Menedżerowie Kauflandu, Carrefoura, Reala i Makro przed sądem

Autor: gazetawroclawska.pl 8 stycznia 2016 09:58

Menedżerowie Kauflandu, Carrefoura, Reala i Makro przed sądem fot. shutterstock

Alkohole Sobieski, woda mineralna Ustronianka, napoje Zbyszko oraz Red Bull - to tylko część towarów, które były w wielkich sieciach handlowych sprzedawane i lepiej eksponowane w zamian za łapówki dla menedżerów tych sieci. Tak twierdzi prokuratura. I stawia menedżerów firm Kaufland, Carrefour, Real i Makro Cash and Carry przed sądem - podaje gazetawroclawska.pl

Rekordzista, pracownik Kaufland Polska, miał przyjąć 4,1 mln zł. Miał też dostać do prywatnego użytku auta Nissan Patrol GR i Subaru SHS Forester. 

Łącznie zarzutami objęto 29 osób. Siedem z nich tworzyć miało zorganizowaną grupę przestępczą, której celem było korumpowanie pracowników dwóch sieci: Kaufland i Carrefour.

Za co dawano i brano łapówki? Na przykład za to, żeby towary konkretnego producenta trafiły na półki konkretnej sieci handlowej. Płacono też za odpowiednie wyeksponowanie towaru, ewentualnie za rozszerzenie dostaw do sieci o nowe produkty. Towary trafiały na sklepowe półki niezależnie od jakości ofert konkurencyjnych.

Czytaj więcej na gazetawroclawska.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • b prac. marketu 2016-01-11 18:52:07

  Sz.P. "kiki" proszę o kontakt bo mam i ja wiedzę jak działają sieci zwłaszcza jedna gdzie przepracowałem 15 lat większość w Centrali.

  Łapówki biorą wszyscy którzy mają okazję na kazdym szczeblu i stanowisku w sieciach, ale i korumpują dostawcy duże zakłady maja wyznaczone stawki-pułapy płacowe dla poszczególnych stanowisk oni to kalkulują w koszty współpracy miedzy sieciami a dostawcami-producentami. Bez tego dostawca nie może liczyć na wystawienie towaru na eksponowane biorące miejsce w markecie czy na odpowiednia ilość towaru który się znajdzie w sprzedaży!. Menadżerowie czy Kupcy mają płacone od sztuki lub kilograma. Żaden Kupiec nie podpisuje umowy w towarzystwie swego asystenta a w cztery oczy.Mój kupiec też to robił przez 15 lat a niemieccy prezesi cóż byli zadowoleni jedynie z wyniku-obrotu pewnie wiedzieli o tym na pewno!!!

 • kiki 2016-01-10 17:47:09

  moge podac fakty tych ktorzy brali przez 20 lat.... Pisze ksiazke o sieciach w Polsce od strony kuchniiiiiiii bedzie BARDZO CIEKAWIE!

 • Handlowiec 2016-01-10 09:04:39

  To jeszcze nie się wezmą za restauracje, gdzie Farutex płaci konkretnym osobom po cichu za to, że dostarcza produkty nie zawsze dobrej jakości.

ZOBACZ WSZYSTKIE (6)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  6,99

 • Śr

  5,15

 • Min

  3,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9476

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane