Merlin Group przejmuje od Czerwonej Torebki spółkę Magus

Autor: dlahandlu.pl 20 czerwca 2017 19:19

Zarząd spółki „Czerwona Torebka” S.A. poinformował, że w wyniku negocjacji w dniu 20 czerwca 2017 r. Czerowna Torebka S.A., Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Sowiniec i spółka zależna – „Szósta – Czerwona Torebka spółka akcyjna” sp.k. jako właściciele 100 proc. akcji spółki Magus S.A. w upadłości układowej zawarły wraz z Merlin Group S.A. umowę inwestycyjną, której przedmiotem jest ustalenie zasad i warunków nabycia przez Merlin Group akcji stanowiących 100 proc. kapitału zakładowego Magus, w zamian za co FIZ Sowiniec i Szósta – Czerwona Torebka obejmą 13 820 000 akcji w podwyższonym kapitale zakładowym Merlin Group, przy czym podwyższenie kapitału zakładowego Merlin Group nastąpi w ramach kapitału docelowego.

Umowa inwestycyjna została zawarta pod warunkami zawieszającymi, do których należą m.in.: podjęcie przez zarząd Merlin Group uchwały o podwyższeniu kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego, podjęcie przez zarząd Merlin Group uchwały o wyłączeniu prawa poboru w stosunku do nowo emitowanych akcji; brak wystąpienia istotnych negatywnych okoliczności w majątku Magus.

Po spełnieniu się warunków zawieszających, które powinny zostać spełnione w terminie do 90 dni od daty zawarcia umowy inwestycyjnej, zawarte zostaną umowy objęcia akcji Merlin Group przez FIZ Sowiniec i spółkę Szósta – Czerwona Torebka. Wartość wkładu niepieniężnego została ustalona w oparciu o wycenę wartości godziwej 100 proc. kapitałów własnych Magus sporządzoną na dzień 31.03.2017 r. na kwotę 14 067 522,28 zł.

W maju br. Merlin Group rozpoczął negocjacje z Czerwoną Torebką ws. zakupu 100 proc. akcji spółki Magus w upadłości układowej w celu przejęcia praw do znaku towarowego merlin.pl - podały spółki w komunikatach.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,79

  • Śr

    2,14

  • Min

    1,35

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane