Merlin Group rezygnuje z zakupu księgarni internetowej Gandalf

Autor: dlahandlu.pl 1 września 2017 18:45

Merlin Group rezygnuje z zakupu księgarni internetowej Gandalf Fot. Merlin.pl

Zarząd Merlin Group S.A. poinformował, że o podjęciu decyzji o zakończeniu procesu negocjacji pomiędzy Merlinem a wspólnikiem spółki Gandalf sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi Anettą Wilczyńską, mających na celu nabycie przez Merlin Group 100 proc. udziałów spółki Gandalf sp. z o.o.

Przedmiotowe negocjacje zostały zakończone z uwagi na fakt, że badanie due dilligence spółki Gandalf sp. z o.o. wykazało wysokie ryzyko prawne w jednym z kluczowych obszarów działalności spółki, wobec czego Merlin Group zdecydował się na zakończenie negocjacji i niezawieranie umowy.

Negocjacje między spółkami rozpoczęły się w czerwcu br., jednak zarząd Merlin Group podjął decyzję o opóźnieniu obowiązku przekazania do publicznej wiadomości tej informacji. 

Decyzja spowodowana była faktem, że niezwłoczne ujawnienie informacji mogłoby naruszyć prawnie uzasadnione interesy spółki, poprzez negatywny wpływ na wyniki negocjacji, w tym potencjalny wzrost ceny udziałów spółki będących przedmiotem nabycia oraz pogorszenie relacji z partnerami biznesowymi Merlina, a także jego na pozycję konkurencyjną.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9150

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane