Merlin.pl z długami wobec pracowników

Autor: Onet.pl 1 czerwca 2016 11:50

Merlin.pl z długami wobec pracowników Fot. za Merlin.pl

Merlin.pl powraca. Sklep został reaktywowany przez nowego zarządcę, ale stare problemy właściciela Merlina pozostały - długi wobec dostawców, firm kurierskich, a przede wszystkim wobec pracowników - czytamy na portalu Onet.pl.

Nowym zarządcą jest firmą Topmall, która dzierżawi markę e-sklepu od Magus SA. Merlin.pl w nowej odsłonie wystartował oficjalnie w połowie maja.

Topmall wykonał gest w stosunku do klientów, którzy nie otrzymali opłaconych towarów. Niezrealizowanych zamówień było ok. 500. Każdy z tych klientów otrzyma bon na zakupy w nowym Merlinie o wartości 120 proc. niezrealizowanego zamówienia.

Pracwonicy liczyli na to, że nowy zarządca Merlina będzie chciał także uregulować zobowiązania także wobec nich. 

- Z częścią tych osób prowadziliśmy rozmowy rekrutacyjne, które w kilku przypadkach zakończyły się rozpoczęciem współpracy - mówi Onetowi Maciej Sobczak, rzecznik prasowy Topmall. Nie ma jednak możliwości przejęcia długów wobec byłych pracowników. Rozmowy Topmall z zarządem Magus SA dotyczą wyłącznie realizacji postanowień umowy dzierżawy, a ta tego nie przewiduje.

Głównym celem firmy na najbliższe miesiące jest odzyskanie zaufania klientów do marki. Topmall nie chce też popełniać błędów poprzedników. Merlin.pl ma wrócić do korzeni i znów stać się przede wszystkim księgarnią internetową. Zrezygnowano także ze stacjonarnych punktów odbioru zamówień.

Więcej na Onet.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • zbyszko 2016-06-04 00:51:36

  Milmex z Sosnowca ma dziesiątk milionów długu wobec pracowników i czy ktoś się tym i nami przejmuje!??

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  10,50

 • Śr

  6,63

 • Min

  3,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9150

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane