PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Merlin.pl ze stratą w wysokości 31 mln zł

Autor: dlahandlu.pl 24 marca 2015 10:02

Merlin.pl ze stratą w wysokości 31 mln zł

Czerwona Torebka s.a. podała wyniki finansowe za 2014 rok. Segment e-commerce reprezentowany przez spółkę Merlin.pl zanotował przychody ze sprzedaży na poziomie 116,7 mln zł względem 72 mln zł w 2014 roku oraz stratę w wysokości 30,7 mln zł wobec straty w wysokości 15 mln zł w 2013 roku.

Na rozwój działalności Merlin.pl został wzięty w Alior Banku kredyt w wysokości 23,7 mln zł. Termin spłaty został wydłużony. Jak podała Czerowa Torebka w tym roku finansowania będzie wymagać właśnie segment e-commerce oraz Dyskont Czerowna Torebka.

Przypomnijmy: W styczniu br. nowym prezesem zarządu Merlin.pl został Tomasz Kowalski, zastępując dotychczas pełniącego tę funkcję Ireneusza Kazimierczyka. W nowym roku spółka stawia m.in. na rozwój logistyki, dalszą ekspansję sieci punktów odbioru, inwestycje w m-commerce.

W tym roku spółka będzie m.in. kontynuowała rozwój ogólnopolskiej sieci punktów odbioru, w tym oferujących darmową dostawę. Popularność tych ostatnich rośnie zdecydowanie najszybciej na tle innych dostępnych form dostawy i odbioru w e-sklepie. Merlin.pl ma 500 punktów odbioru na terenie kraju.

W najbliższych miesiącach spółka skupi się również na dalszym rozwoju logistyki. Już od wiosny e-sklep będzie korzystał z nowego magazynu zlokalizowanego w Łubnej pod Warszawą (powiat Piaseczno),o powierzchni 13 tys. mkw., czyli ponad dwukrotnie większej niż dotychczasowa. Obiekt będzie dostosowany do sprawnej realizacji rosnącej liczby zamówień, szczególnie w najbardziej wzmożonych okresach sprzedażowych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane