PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Mętne soki Słoneczna Tłocznia podpisują umowę z Realem

www.portalspozywczy.pl 26 września 2012 10:22

Gospodarstwo Sadownicze Słoneczna Tłocznia z miejscowości Żmiąca (woj. małopolskie) zwiększa sprzedaż naturalnie mętnych soków tłoczonych i rozwija współpracę z sieciami handlowymi. Obecnie produkty można kupić w Auchan, Tesco i Kauflandzie, a za kilkanaście dni - będą dostępne również w Realu. Toczone są rozmowy z kolejnymi sieciami.

Dzięki intensywnym działaniom marketingowym, sprzedaż soków Słoneczna Tłocznia może sięgnąć w tym roku nawet 2,5-3 mln litrów. Firma myśli o zwiększeniu mocy przetwórczych.

Mimo "złej sławy" z jakiej słyną sieci handlowe, Słoneczna Tłocznia bardzo pozytywnie ocenia dotychczasową współpracę . - Jeśli produkt rotuje, a jego obecność w sieci przynosi obopólne korzyści i zyski, nie ma żadnych problemów na linii producent-sieć. Również płatności regulowane są terminowo - mówi serwisowi portalspozywczy.pl, Wincenty Krzyżak, właściciel gospodarstwa Słoneczna Tłocznia.

Współpracę z sieciami handlowymi rozpoczęto dwa lata temu od rozmów z Auchan i - jak tłumaczy Krzyżak - to było trudne wyzwanie, ponieważ wtedy mętne soki tłoczone nie były w ogóle popularne na polskim rynku. - Nowoczesny model biznesowy stosowany przez Auchan połączony z wysoką jakością soków - tłoczonych ze świeżych owoców i warzyw bez dodatku koncentratu, konserwantów, cukru i wody - zaowocował stałą, dobrze postrzeganą współpraca. Kolejną siecią która uwierzyła w nasze soki był Kaufland, nstąpnie sieć Tesco. Są to sieci, dla których produkt innowacyjny jest nowym wyzwaniem, z którym zmierzają się w sposób wzorcowy - komentuje.

Wincenty Krzyżak przyznaje także, że na razie sieci nie zgłaszają jakiś wygórowanych wymagań jeśli chodzi o asortyment, a firma koncentrować się będzie na produkcji soków pakowanych w pojemniki 3 i 5L. - Nasze soki sprzedawane są w opakowaniach "rodzinnych" i wielu naszych stałych klientów chwali sobie ten rodzaj opakowania. Działamy w niszy i ten segment obecnie nam wystarcza. Tłoczone soki (z jabłek oraz jabłek z dodatkiem innych owoców) pakowane są bezpośrednio w opakowania typu bag-in-box, a następnie w opakowanie kartonowe. Zaletą opakowania jest kranik Vitop który umożliwia wielokrotne dozowanie soku bez dostępu powietrza do wewnątrz, zabezpieczając go przed zepsuciem - dodaje.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,85

  • Min

    2,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane