PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Metro Group sprzedaje hurtownie Makro w Anglii

Autor: www.dlahandlu.pl 30 maja 2012 09:35

Metro Group sprzedaje hurtownie Makro w Anglii

Booker Group nabędzie wszystkie 30 hurtowni i wszystkie aktywa operacyjne Makro UK w zamian za 9.99 proc. udziałów firmy Booker oraz 15.8 mln funtów w gotówce.

Booker Group Plc. i Metro Group ogłosiły, że zamierzają połączyć dział hurtowy Metro Group działający na rynku brytyjskim z firmą Booker w celu utworzenia strategicznego partnerstwa na tym rynku. Transakcja, która ma zostać zakończona do końca lipca, podlega zatwierdzeniu przez akcjonariuszy Bookera.

Olaf Koch z Metro Group powiedział : "W Booker, znaleźliśmy odpowiedniego kupca dla trudnego biznesu w Wielkiej Brytanii. Booker ma bardzo dobrą pozycję na rynku brytyjskim. To silna marka i ma ogromne doświadczenie w zarządzaniu tego typu produktami."

Biorąc pod uwagę obecną wartość księgową Makro w Wielkiej Brytanii, Metro Group spodziewa się negatywnego wpływu na EBIT w wysokości około 200 mln euro w drugim kwartale 2012 r.

Na razie Booker zamierza utrzymać markę Makro i opracować strategię wzrostu dla samoobsługowych hurtowni. - Cieszymy się na współpracę z Makro, aby wspólnie poprawić jakość naszych usług i ofertę dla sprzedawców detalicznych, firm cateringowych oraz małych i średnich przedsiębiorstw w Wielkiej Brytanii - powiedział Charles Wilson, prezes Booker.

W roku finansowym zakończonym 30 marca 2012, Booker odnotował sprzedaż w wysokości 3,9 mld funtów, z 172 hurtowni w Wielkiej Brytanii oraz sklepów. Makro osiągnęło sprzedaż w wysokości  766 mln funtów w 2011 r.

W Polsce MAKRO Cash & Carry istnieje od 15 lat; posiada obecnie 41 hal (w tym już jedenaście hal mniejszego formatu). Łączna powierzchnia sprzedaży hurtowej wynosi ponad 270 000 m2. MAKRO Cash & Carry zatrudnia w Polsce około 7,5 tys. osób.  

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,40

  • Śr

    4,43

  • Min

    2,39

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7804

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane