METRO GROUP tworzy nową strukturę logistyczną

Autor: dlahandlu.pl 23 kwietnia 2012 11:18

METRO GROUP konsoliduje działalność logistyczną w ramach jednej struktury. Nowy dział Metro Logistics zacznie działać 1 lipca 2012 roku i będzie odpowiedzialny za świadczenie usług logistycznych dla działów sprzedaży w Niemczech i na rynkach międzynarodowych.

Taka konstrukcja firmy ma w znaczący sposób uprościć strukturę i proces zarządzania łańcuchem dostaw, a także dostaczyć lepsze usługi logistyczne dla sieci Makro i Real.

METRO LOGISTICS International skupi się na dostawach dla sklepów poza granicami Niemiec. Dyrektorem działu logistyki został Jeroen Janssen Lok. Dzięki restrukturyzacji logistyki firma osiągnie bardziej efektywną strukturę kosztów. Pozwoli to lepiej wesprzeć działy sprzedaży Metro Group. METRO LOGISTICS zajmie się także strategicznymi dostawami, jak te w ramach działalności e-commerce. 

W odpowiedzi na zmiany siedziba działu logistyki zostanie przeniesiona z Sarstedt do Düsseldorfu do połowy 2013 roku. Pracownikom administracyjnym zostanie zaproponowane przeniesienie się do nowej lokalizacji. Do końca 2013 zostaną zamknięte magazyny w Sarsteadt, co dotknie bezpośrednio 253 zatrudnionych. Towary stamtąd zostaną rozlokowane w Bremen, Essen i Altlandsberg. Zgodnie z wyliczeniami jest to bardziej opłacalne niż modernizacja magazynów w Sarstedt. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,60

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9801

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane