PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Metro Group wybiera Comarch do obsługi IT w 24 krajach

Autor: dlahandlu.pl 11 sierpnia 2016 11:07

Metro Group wybiera Comarch do obsługi IT w 24 krajach fot. Makro

METRO SYSTEMS – wewnętrzna firma informatyczna METRO GROUP (METRO/MAKRO Cash&Carry i REAL) wybrała Comarch jako nowego dostawcę usług EDI. Komunikacja pomiędzy 234 hipermarketami i ponad 20 tysiącami partnerów handlowych w 24 krajach na całym świecie została przeniesiona do systemu Comarch EDI.

Głównym celem projektu było przyspieszenie współpracy pomiędzy dostawcami i ich systemami ERP. Comarch EDI dostarcza informacje o zamówieniach, dostawach i potwierdzeniach wpływu towarów. Ponadto elektroniczne dokumenty gwarantują bezpieczny transfer danych i eliminują błędy popełniane podczas ręcznego wprowadzania danych.
- Pracownicy naszych sklepów utrzymują kontakty z wieloma dostawcami i składają tysiące zamówień każdego dnia. Z tego powodu ciągłość i efektywna wymiana dokumentów z dostawcami jest tak istotna, szczególne gdy mówimy o zamówieniach realizowanych w ciągu kilku godzin, jeszcze tego samego dnia. Nie ma tu miejsca na nieporozumienia. Comarch EDI znacząco poprawił komunikację METRO SYSTEMS z dostawami. Ponadto pozwoli nam to podejmować decyzje szybko i reagować właściwie na zmieniające się środowisko biznesowe – mówi Gabriele Timm, Provider Management Officer w METRO SYSTEMS GmbH.
System umożliwia integrację ze wszystkimi formatami wykorzystywanymi w różnych źródłach danych i procesach – takimi jak EDIFACT, Flat File, Web EDI, Classic EDI – i tłumaczy format dokumentu do formatu używanego przez partnerów i formaty partnerów do formatu używanego przez firmę. System automatyzuje proces poprawiania błędów. Projekt wprowadził również moduł śledzenia (Comarch EDI Tracking Module), który pozwala zobaczyć podgląd statusu przetwarzanych dokumentów, weryfikuje ich zgodność z planem zamówień i sprawdza termin, kiedy dostawca otrzyma zamówienie.
Obecnie system umożliwia komunikację pomiędzy 234 sklepami i ponad 20 000 partnerami handlowymi w 24 krajach na całym świecie. Platforma umożliwia włączenie nowych typów dokumentów i podłączenie nowych partnerów w każdym momencie. Użytkownicy systemu Comarch EDI w METRO GROUP mają stały (24/7) dostęp do wsparcia technicznego.
Obecnie Comarch wykonuje usługi zarządzane, co oznacza że jest odpowiedzialny za codzienne funkcjonowanie platformy EDI, która obsługuje METRO GROUP i jej biznesowych partnerów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    0,55

  • Śr

    0,31

  • Min

    0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane