Metro Properties inwestorem zastępczym galerii Sukcesja

Autor: dlahandlu.pl 16 marca 2012 14:00

Łódzka spółka Fabryka Biznesu przygotowuje się do budowy centrum handlowo-rozrywkowego Sukcesja, która ma ruszyć w tym roku. Właśnie został wybrany inwestor zastępczy - firma Metro Properties.

Metro Properties jest spółką zarządzającą nieruchomościami, głównie międzynarodowego koncernu Metro Group (obecnie ponad 2200 obiektów w 33 krajach). Na polskim rynku działa od blisko 15 lat (do ubiegłego roku pod nazwą Metro Group Asset Management), zajmując się planowaniem i budową obiektów handlowych, zarządzaniem nimi, wynajmem i sprzedażą.
- Bardzo się cieszymy się, że Fabryka Biznesu powierzyła nam zarządzanie całym procesem budowy - mówi Krystian Grochowski, kierownik projektu. - Od razu uruchomiliśmy procedury związane w wyłonieniem generalnego wykonawcy.
W kompleksie o około 120 tys. mkw. powierzchni użytkowej i ponad 49 tys. mkw. powierzchni najmu znajdą się m.in. galeria handlowa z food courtem (ok. 170 sklepów i lokali usługowych), hotel klasy biznesowej z zapleczem konferencyjnym, strefa rozrywkowo-rekreacyjna (w tym 9-salowy multipleks, klub fitness i plac zabaw dla dzieci) oraz dwupoziomowy parking na ponad 1000 miejsc.
Sukcesja powstanie przy al. Politechniki 5, w sąsiedztwie Międzynarodowych Targów Łódzkich, które w lutym oddały do użytku Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze.

Sukcesja przyjmie pierwszych klientów w 2014 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9920

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane