Metro przygotowuje plan podziału na dwie niezależne grupy handlowe

Property News 30 marca 2016 20:42

Metro Group przygotowuje plan, zgodnie z którym dojdzie do podziału. Wstępne zarysy procesu wskazują na stworzenie dwóch niezależnych grup: specjalizującej się w sektorze ogólnohandlowym i spożywczym oraz elektroniki użytkowej.

Obie grupy mają być notowane w sposób niezależny na giełdach, z własnym zarządem oraz radami nadzorczymi. Pierwsza grupa ma koncentrować następujące marki: Metro, Makro oraz Real. Druga natomiast skoncentruje Media-Saturn oraz wszystkie ich marki zależne. Na czele grupy ogólnohandlowej stanie Olaf Koch, natomiast sektor elektroniczny przejmie Pieter Haas, członek zarządu Metro Group i prezes Media-Saturn.

Podział ma na celu uproszczenie i przyspieszenie procesu podejmowania decyzji, a także zwiększenia efektywności zarządzania. - To logiczny krok w kierunku transformacji naszej firmy w kierunku szybszego rozwoju i koncentracji na kliencie - powiedział CEO Metro Group, Olaf Koch.

Koniec podziału zaplanowano na połowę 2017 roku. W tym momencie trwają dokładne analizy procesu oraz przygotowywane są scenariusze rozdziału.

Więcej na propertynews.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Mikey 2016-03-31 20:40:27

    @ b. uczestnik narad POHiD

    Tu chodzi chyba zdecydowanie o coś innego. Firma jest obecna w dwudziestu kilku krajach, a podatki dotyczą Polski. Raczej właściciele się dzielą, albo przygotowują znowu coś do sprzedaży. Poza tym Metro Group lubi zmiany - cyklicznie dokupuje lub odsprzedaje różne sieci, na różnych rynkach. A jak się w danym momencie nie są możliwe zmiany strukturalne, to zawsze możne przeprowadzić zmiany organizacyjne lub systemowe. I w ten sposób ciągle coś się dzieje. Trudniej porównywać wyniki, a i przepływ kapitału jest stale zachowany. Ponoć pieniądze najlepiej zarabiają jak są w obrocie. Nawet jak są to różne kieszenie tego samego garnituru :)

  • b. uczestnik narad POHiD 2016-03-31 17:25:32

    Już mają sposób na zminimalizowanie wysokości podatku. Toż metro to Makro niemieckie. Sieci zagraniczne maja swoje duże służby prawe i znajdą lukę w prawie podatkowym a w tym pomoże im POHiD!!! zdradziecki lobbysta.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane