PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Mex Polska: Niższe przychody ze względu na mniejszą liczbę restauracji

www.portalspozywczy.pl 15 listopada 2013 11:59

W okresie trzech kwartałów 2013 r. grupa Mex Polska SA osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 28,9 mln zł , to jest o 8,2 proc. niższe w porównaniu z analogicznym okresem ub.r. Spadek przychodów związany jest z tym, że od IV kw. 2012 do końca III kw. 2013 r. liczba działających placówek zmniejszyła się o cztery, podczas gdy w tym okresie otworzono tylko jeden lokal.

W dziewięciu miesiącach br. o osiągnięto wynik operacyjny w wysokości 1,97 mln zł, podczas gdy za trzy kwartały 2012 roku wyniósł on (- 780) tys. zł. Z kolei wynik operacyjny powiększony o amortyzację (EBITDA) w kwocie 3,3 mln zł był trzykrotnie wyższy w stosunku do wypracowanego w okresie trzech kwartałów 2012 roku w wysokości 953 tys. zł.
Wynik netto GK Mex Polska SA w części przypadającej akcjonariuszom jednostki dominującej za trzy kwartały 2013 roku wyniósł 1,32 mln zł i był wyższy o 2,82 mln zł w porównaniu do wyniku osiągniętego w analogicznym okresie 2012 roku, który wyniósł -1.496 tys. zł.
- Pozytywne, dodatnie wyniki ekonomiczne osiągnięte przez spółkę i grupę kapitałową są odzwierciedleniem efektów prowadzonej od III kwartału ubiegłego roku restrukturyzacji polegającej na zaprzestaniu działalności w nierentownych placówkach, zmniejszeniu kosztów oraz nasileniu działań operacyjno - marketingowych w dwóch podstawowych konceptach gastronomicznych Grupy tj. Pijalni Wódki i Piwa i The Mexican oraz realizacji strategii rozwoju poprzez franczyzę - podano w raporcie za III kwartały.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane