PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Mex Polska przejmie udziały w spółkach prowadzących „Pijalnie Wódki i Piwa”

www.portalspozywczy.pl 18 czerwca 2015 10:43

Mex Polska podpisał list intencyjny z osobą fizyczną na odkupienie od tej osoby wszystkich udziałów w spółkach prowadzących „Pijalnie Wódki i Piwa”.

- Zarząd "Mex Polska" z siedzibą w Łodzi ("Emitent"), niniejszym informuje o podpisaniu w dniu 17 czerwca 2015 roku listu intencyjnego z osobą fizyczną, będącą wspólnikiem w czterech spółkach z ograniczoną odpowiedzialnością, prowadzących działalność gastronomiczną w koncepcji "Pijalnia Wódki i Piwa" tj. "Mex Bistro I" sp. z o.o., "Mex Bistro II" sp. z o.o., "Mex Bistro V" sp. z o.o. oraz "Mex Bistro IX" sp. z o.o. – podała spółka Mex Polska w komunikacie.

- Strony, w podpisany liście intencyjnym zadeklarowały chęć i gotowość podjęcia negocjacji w sprawie nabycia przez Emitenta wszystkich udziałów posiadanych przez tę osobę fizyczną w spółkach z ograniczoną odpowiedzialnością, o których mowa powyżej - podano.

Udziałowiec zobowiązał się przez okres dwóch miesięcy do nie podejmowania i nie prowadzenia rozmów (negocjacji) z innymi podmiotami niż Mex Polska.

- List intencyjny jest jednym z elementów potwierdzających realizacje zamierzeń Emitenta w zakresie aktywnej polityki fuzji i przejęć. Nabycie udziałów zwiększy przychody i zyski Grupy Emitenta, a także efektywność i kontrolę nad działalnością przejmowanych spółek – podała spółka.

- Ma to szczególne znaczenie w związku z trwającym procesem przejęcia przez Emitenta wszystkich udziałów w Mex Master sp. z o.o. za akcje Emitenta w ramach podwyższenia kapitału zakładowego. Mex Master sp. z o.o. jest bowiem większościowym wspólnikiem spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, o których mowa powyżej – podano.

Spółka nie podała danych osobowych osoby fizycznej ze względu na zawartą w liście intencyjnym klauzulę poufności.

Podobał się artykuł? Podziel się!

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8523

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane