MF: Projekt ustawy opodatkowującej handel nie jest jeszcze dopracowany

Autor: Rzeczpospolita 2 grudnia 2015 09:04

Projekt ustawy o podatku od wielkopowierzchniowego handlu detalicznego nie jest jeszcze tak zaawansowany, jak projekt ustawy opodatkowującej banku - przyznaje w wywiadzie udzielonym "Rzeczpospolitej" Paweł Szałamacha, minister finansów.

Jak wskazuje w rozmowie z gazetą przedstawiciel polskiego rządu, "są głosy wskazujące na słabe strony pierwotnego projektu, które będą musiały być wzięte pod uwagę w dopracowaniu ostatecznego kształtu".

Szałamacha tłumaczy także, skąd biorą się sprzeczne informacje dotyczące tego, jak wysokie będą wpływy budżetowe z dodatkowego opodatkowania handlu. Początkowo mówiono o 3,5 mld zł, a teraz już "jedynie" o 2-2,5 mld zł. Szałamacha zaznacza, że różnica wynika z terminu, kiedy nowy podatek mógłby wejść w życie - 1 lutego lub 1 kwietnia 2016 r.

"Rzeczpospolita" podkreśla, że projekt ustawy wniesiony zostanie do Sejmu jako inicjatywa poselska. Gazeta zwraca uwagę, że spowoduje to ominięcie konsultacji społecznych. Szałamacha nie zgadza się jednak z taką tezą i argumentuje, że projekt konsultowany będzie w Sejmie.

Czytaj więcej w "Rzeczpospolitej".

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    10,99

  • Śr

    7,13

  • Min

    5,70

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9150

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane