PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Miasta poniżej 400 tys. mieszkańców na celowniku deweloperów centrów handlowych

Autor: propertynews.pl 27 października 2011 17:12

Międzynarodowe sieci obecne w naszym kraju szukają nowych możliwości rozwoju również w mniejszych miastach. Niewykluczone, że rynek powierzchni handlowych może okazać się najaktywniejszym sektorem całego rynku nieruchomości w najbliższym czasie - czytamy w serwisie propertynews.pl.

Nowe obiekty powstają obecnie między innymi w Ostrowie Wielkopolskim (Galeria Ostrovia - 36 tys. mkw), Kaliszu (Galeria Tęcza - 18 tys. mkw.), Toruniu (Toruń Plaza - 33 tys. mkw.), czy w Gorzowie Wielkopolskim (galerie Nova Park - 32,4 tys. mkw. i Zielona Przystań - 10,5 tys. mkw.).
Jak mówi Przemysław Błaszkiewicz, dyrektor działu Wycen Nieruchomości, Colliers International, na mapie Polski jest dużo białych plam pozbawionych nowoczesnej powierzchni, w których mieszkańcy znajdują motywację, żeby podróżować 30-40 km, by dotrzeć do najbliższego centrum handlowego.
Obecne ożywienie deweloperów jest drugą falą podaży skierowaną do miast regionalnych i jej dynamika pozwala prognozować, że rynek powierzchni handlowych może okazać się najaktywniejszym sektorem całego rynku nieruchomości w najbliższym czasie.
Z danych Colliers International wynika, że w 8 największych miastach Polski w 2011 roku zostały oddane do użytku zaledwie dwa większe obiekty handlowe: Galeria Kaskada w Szczecinie oraz Morski Park Handlowy w Gdańsku, podczas gdy od początku roku w miastach regionalnych zostały ukończone m.in.: Turawa Park w Opolu, Galeria Słoneczna w Radomiu, Galeria Leszno, Galeria Echo w Kielcach (rozbudowa), M1 w Zabrzu (rozbudowa), Galeria Pod Wiatrakami w Słupsku i Galeria Twierdza w Zamościu.
Jak ocenia Przemysław Błaszkiewicz, nie jest to trend nowy. Miasta poniżej 400 000 mieszkańców są celem deweloperów już od kilku lat. Wynika to z wysokiego nasycenia nowoczesnymi powierzchniami handlowymi w największych miastach i z rosnącą siłą nabywczą konsumentów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,62

  • Min

    2,51

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane