Miasto sfinansuje budowę rondao przy CH Łacina

Autor: gazeta.pl 19 sierpnia 2013 10:33

167 mln zł za przebudowę ronda Rataje w Poznaniu, związanej z budową CH Łacina, zapłaci miasto - podaje Gazeta.pl. Inwestor obiektu sfinansuje zaś m.in. jego projekt.

Inwestor galerii - firma Apsys ma zaś zapłacić za inne zadania, m.in. za projekt techniczny i wykonawczy całej przestrzeni, czyli również ronda w nowej wersji, sfinansuje budowę kanalizacji, ekranów akustycznych oraz placów i terenów zielonych.

Rzecznik prezydenta, Paweł Marciniak tłumaczy, że wynika to z konieczności starania się o unijne wsparcie na przebudowę ronda. W takim przypadku inwestor prywatny, jako finansujący część inwestycji, mógłby uniemożliwić staranie się o dofinansowanie.

Skrzyżowanie ma być dwupoziomowe - pod ziemią po rondzie pojadą samochody, a górą poruszać się będą piesi, rowerzyści oraz komunikacja miejska - czytamy w serwisie Gazeta.pl.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • GOŚĆ 2013-10-11 14:09:18

  Witczak przyznaje, że wiele wskazuje na to, iż 28 lutego 2014 roku estakadę trzeba będzie zamknąć ze względu na jej fatalny stan.

  - Przypominamy, że przebudowa estakady będzie kosztować około 200 milionów złotych. Miasto obecnie nie ma pieniędzy na ten cel.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  13,99

 • Śr

  7,24

 • Min

  3,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5083

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane