PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Mid Europa nadal rozważa ogłoszenie wezwania na Eko Holding

Autor: PAP 28 września 2012 11:49

Mid Europa nadal rozważa ogłoszenie wezwania na Eko Holding

Fundusz private equity Mid Europa Partners nadal rozważa ogłoszenie wezwania na Eko Holding. Podtrzymuje, że chce przeprowadzić due diligence spółki i zaoferować jej akcjonariuszom co najmniej 5,5 zł za akcję. Fundusz prowadzi sondażowe rozmowy z akcjonariuszami mniejszościowymi, ciągle liczy na rozmowy z Krzysztofem i Marzeną Gradeckimi - poinformował PAP Tomasz Blicharski, dyrektor Mid Europa Partners

-  Nadal rozważamy ogłoszenie wezwania. I naszym celem nie jest pakiet mniejszościowy. Mamy nadzieję, że w wypadku, gdy nasza oferta będzie korzystniejsza, skorzystają z niej wszyscy akcjonariusze. Bo dlaczego nie? Wierzymy także w pozytywną odpowiedź od zarządu EKO, dotyczącą możliwości przeprowadzenia due diligence i możliwość zaoferowania co najmniej 5,5 zł za akcję, bowiem uważamy, że jest to cena godziwa - powiedział Blicharski.

Pytany, od czego zależy ogłoszenie wezwania, odpowiedział: "Wezwanie to złożony proces prawny i finansowy, którego organizacja zabiera sporo czasu. O ile mamy już dopełnione procedury wewnętrzne, nadal pracujemy nad wyborem partnerów do tego procesu".

Fundusz Mid Europa Partners chce przejąć Eko Holding, choć większościowi akcjonariusze Eko-Holdingu Krzysztof i Marzena Gradeccy poinformowali, że nie są zainteresowani sprzedażą swoich akcji na jego rzecz oraz jakimikolwiek rozmowami.

Blicharski poinformował, że Mid Europa prowadzi sondażowe rozmowy z funduszami zaangażowanymi w Eko Holding.

Akcje spółki mają m.in.: Metlife Amplico PTE (10,6 proc. akcji), PZU AM (5,09 proc.), PZU TFI (5,48 proc.), Allianz Polska OFE (5,8 proc.).

-Jednocześnie podejmujemy próby kontynuacji dialogu z państwem Marzeną i Krzysztofem Gradeckimi. Przed kilkunastoma miesiącami byliśmy z nimi w regularnym kontakcie, staramy się go odnowić. Ostatni list skierowaliśmy do nich 24 września. Liczymy na to, że zarząd spółki rozważy nasze propozycje" - powiedział Blicharski.

Pytany, z czego wynikać może niechęć głównych akcjonariuszy do propozycji Mid Europa, odpowiedział: "Widzimy w oficjalnych wypowiedziach pana Krzysztofa Gradeckiego, że podjął już pewne zobowiązania wobec Adventu. Jednak nie wykluczamy, że niechętna postawa wobec naszej oferty może być spowodowana posiadaniem przez niego zestawem niepełnych informacji na temat praktyki i szczegółów procesu badania spółki. Jednak standardowo due dilligence prowadzony jest z zachowaniem pełnej poufności. Dlatego nadal chcemy się spotkać zarówno z panem Krzysztofem jak i panią Marzeną Gradecką, głównie po to, by omówić naszą możliwą współpracę, nasze plany i sytuację Eko Holdingu".

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Motorek 2012-10-02 09:02:35

  Sprzedać sklepy Mid europie to równoznaczne z likwidacją miejsc pracy dla setek pracowników. Mid przyłączył by te sklepy do sieci Żabka. Oznacza to tyle że zaproponował by pracownikom ajencie tych sklepów. Ci co się na to nie zdecydują won na bruk! Zwiększenie wartości sieci żabka odbywa się kosztem niewolniczej pracy ajentów i zatrudnianych przez nich pracowników. Bo jak można wyżyć z 3% od miesięcznego obrotu sklepu żabka. Gdzie miesięczny obroty średnie w sklepach to ok 100 tyś zł a koszty miesięczne to ok 10 tyś zł. Mid wycisnął by z pracowników ostatnie soki...Państwo Grodeccy zdaje się o tym wiedza i to jest być może jedna z przyczyn dla których nie chcą sprzedać ludzi których zatrudnili...

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,90

 • Śr

  3,50

 • Min

  2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane