PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Mid Europa Partners rozmawia z kolejnymi sieciami

Autor: portalspozywczy.pl 19 kwietnia 2011 18:49

Fundusz Mid Europa Partners rozmawia w sprawie akwizycji z kilkoma podmiotami w Polsce. - Wśród nich są duże sieci, które potem mogłyby wejść do grupy z Żabką - mówi serwisowi portalspozywczy.pl partner w funduszu Zbigniew Rekusz.

Partner w Mid Europa Partners zaznacza, że fundusz zamierza rozwijać Żabkę organicznie i poprzez akwizycje. - Chcemy poprawiać marżowość sieci, między innymi poprzez zmianę mixu produktowego. Myślę, że będziemy przeglądać asortyment pod względem efektywności, doboru, marżowości i tutaj mogą nastąpić zmiany. Poza tym, chcemy położyć nacisk na zdrową żywność i marki własne - mówi Zbigniew Rekusz.

Fundusz szacuje, że Żabka będzie otwierać 300-350 nowych sklepów co roku. - Oprócz tego, zupełnie niezależnie przygotowujemy firmę do przejmowania innych sieci. Tutaj jednym z kluczowych elementów jest rozbudowa sieci logistycznej - mówi.

- Nie wystarczy przejąć sieci handlowej w danym regionie, trzeba ją także sprawnie obsłużyć. Dlatego planujemy budowę nowych centrów logistycznych na terenie kraju, ale na razie za wcześnie na szczegóły - dodaje.

Jak informuje partner w Mid Europa Partners, fundusz rozmawia w Polsce z różnymi firmami, w tym także z dużymi sieciami handlowymi. - Jest kilka podmiotów, z którymi obecnie rozmawiamy. Są to również duże sieci w Polsce, dlatego jest bardzo możliwe, że to fundusz będzie się angażować w przejęcie tych spółek, które potem mogłyby wejść do grupy z Żabką - mówi Zbigniew Rekusz.

Mid Europa Partners w lutym podpisał z Penta Investments umowę sprzedaży Żabki. Wartość transakcji wynosi 400 mln euro, a jej realizacja wymaga zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Żabka Polska to sieć sklepów typu convenience w Polsce, licząca w całym kraju około 2,5 tys. placówek Żabka oraz około 60 punktów nowego formatu Freshmarket.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,99

  • Śr

    2,55

  • Min

    1,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8099

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane