Mid Europa zapowiada, że przebije ofertę Adventu

Autor: Puls Biznesu 8 października 2012 09:09

Mid Europa zapowiada, że przebije ofertę Adventu

Fundusz przebije ofertę Adventu i ogłosi wezwanie na akcje Eko Holdingu. Jeśli się powiedzie, stworzy grupę z 8-10 mld zł obrotów - pisze "Puls Biznesu".

Fundusz Mid Europa zapowiada, że w najbliższym czasie ogłosi wezwanie na akcje Eko Holdingu. Tym samym ma przebić ofertę amerykańskiego funduszu Advent, który chce zapłacić 4,7 zł za papier. - Przeprowadziliśmy wstępną analizę sklepów Eko i wyniki są pozytywne. Jesteśmy w stanie zaproponować akcjonariuszom znacznie wyższą ofertę niż Advent, bo przejęcie sklepów Eko pozwoli nam na budowę jednej z największych grup detalicznych w kraju"" - powiedział Zbigniew Rekusz, partner w Mid Europa Partners.

Jeśli się powiedzie, fundusz stworzy grupę z 8-10 mld zł obrotów. Zdaniem Rekusza, taka grupa byłaby liderem w segmencie mniejszych sklepów i łakomym kąskiem dla inwestora branżowego. MEP nie wyklucza również giełdy jako możliwości wyjścia z inwestycji, ale dopiero za pięć lat.

Zbigniew Rekusz powiedział także w rozmowie z "PB", że jeżeli Emperia będzie chciała sprzedać Stokrotkę za mniej niż 900 mln zł, to fundusz chętnie powróci do rozmów. - Interesują nas też inne sieci handlowe i rozmawiamy z kiloma mniejszymi. Chcemy konsolidować ten rynek - podsumował Rekusz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9338

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane