Miejsce sąsiedzkich spotkań w prezencie od IKEA

Autor: pr 21 października 2017 14:14

Miejsce sąsiedzkich spotkań w prezencie od IKEA Fot. IKEA

IKEA w Lublinie działa od prawie dwóch miesięcy. Teraz sklep, zgodnie ze swoją obietnicą, przekazuje lublinianom powitalny prezent. Jest nim Wspólna, zwycięska inicjatywa społeczna zrealizowana w ramach „Projektu w Sąsiedztwie”.

Celem stworzonego rok temu projektu było wybranie wyjątkowego prezentu, który IKEA w Lublinie przekaże mieszkańcom miasta. Takiego, który posłuży wszystkim lublinianom oraz odpowie na ich potrzeby i marzenia. Dlatego w „Projekcie w Sąsiedztwie” IKEA oddała głos samym zainteresowanym. To mieszkańcy Lublina stworzyli Radę Sąsiedzką, zgłaszali projekty i w głosowaniu wybrali swój prezent powitalny od IKEA.  

Wspólna jest projektem zgłoszonym przez Kooperatywę Lubelską. To przestrzeń stworzona dla wszystkich lublinian. We Wspólnej będzie można poznać nowe smaki i dobre praktyki kulinarne, a także zaopatrzyć się w zdrową, ekologiczną żywność wprost od lokalnych rolników. Na co dzień Wspólna ma być miejscem, w którym kwitnąć będzie życie sąsiedzkie.

 - Zapraszamy na nasze spotkania sąsiedzkie. Tutaj poznamy się przy wspólnym gotowaniu czy pieczeniu ciasta. We Wspólnej chcemy się także dzielić naszą wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania i ekologicznej żywności. Przygotowaliśmy więc serię warsztatów. „Wiem co jem” to nasza kulinarna propozycja dla najmłodszych. „Kuchnia po sąsiedzku” to natomiast warsztaty kulinarne dla wszystkich. Planujemy także spotkania z cyklu „Sąsiedzka kuchnia świata”. Będą one szansą na spotkanie z lublinianami pochodzącymi z różnych stron świata. Na tych warsztatach damy mieszkańcom szansę poznania zupełnie nowych smaków. Wspólna to także Grupa Zakupowa Kooperatywy Lubelskiej umożliwiająca dostęp do lokalnych, sezonowych produktów. Zapraszamy do nas sąsiadów. Poznajmy się we Wspólnej przy ulicy Kowalskiej  – mówi Sylwia Janasz z Kooperatywy Lubelskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,89

  • Śr

    1,27

  • Min

    0,87

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9476

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane